alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkIcons/Communication/USP/Cash-deliveryIcons/Communication/USP/Delivery-eveningIcons/Communication/USP/Delivery-same-dayIcons/Communication/USP/Delivery-storeusp-deliveryIcons/Communication/USP/Exchangeusp-free-returnsIcons/Communication/USP/Gift-cardIcons/Communication/USP/KlarnaIcons/Communication/USP/Salespritearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandfilterhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Przejdź do głównej treści
adidas

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

Niektórych przerażają różnice, ale Thiago Alcântara widzi potencjał, który w nich drzemie i wzbogaca życie i sport.

NATURALNE POŁĄCZENIE

To, jak Thiago kocha piłkę, widać w jego grze. Jego przygoda ze sportem zaczęła się, gdy był jeszcze dzieckiem. „Dzisiaj doskonale czuję połączenie z piłką. Kiedy byłem dzieckiem, spałam z piłką, chodziłam do szkoły z piłką, ciągle chciałam grać w piłkę”.

POŁĄCZENIE RÓŻNYCH WPŁYWÓW

Thiago zawsze inspirował się osiągnięciami swojego ojca. „Gdy zobaczyłem, jak mój tata wygrywa Mistrzostwa Świata, chciałem w przyszłości osiągnąć to samo.” Gdy jako nastolatek przeniósł się do Hiszpanii, musiał przyzwyczaić się do całkowicie nowego stylu treningów. „Brazylijski i hiszpański futbol miał na mnie ogromny wpływ, kiedy zdecydowałem, że zostanę piłkarzem” – wspomina.

TORBA TURNIEJOWA THIAGO

SZACUNEK DLA INNYCH

Bardzo szybko Thiago nauczył się szacunku do piłki i do innych zawodników. Wspominając tamte czasy, mówi: „Staraliśmy się grać tak, jak grają najlepsi. Odkryłem, że piłka nożna to nie tylko gra, to filozofia życia, która uczy pokory i szacunku.”

„Jeśli widzisz różnice, widzisz też nowe perspektywy. Możesz sięgać jeszcze dalej. Bo można przynależeć do więcej niż jednego kraju.”

Thiago Alcântara

Możliwość obcowania z różnymi kulturami nauczyła Thiago doceniać różnice, pomaga mu rozwijać się zarówno w sporcie, jak i w życiu. „Myślę, że w tym wszystkim chodzi o naukę i wyciąganie wniosków” – mówi. „Otwartość na różnorodność to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu; dzięki niej naprawdę wiele możemy się nauczyć.” Według Thiago, umiejętne wykorzystanie różnych wpływów idzie w parze z doskonaleniem się w sporcie, bo dzięki temu zawodnicy mogą osiągnąć więcej. „Piłka nożna akceptuje wszelkie różnice i daje poczucie przynależności. Jeśli wierzymy w te same wartości, możemy zobaczyć przed sobą zupełnie nowe możliwości rozwoju.”

SMAK, ODWAGA I AMBICJA

„Wygranie UEFA EURO 2020™ z Hiszpanią byłoby spełnieniem moich marzeń” – mówi Thiago. Niewątpliwie jego wkład w turniej będzie wypadkową tych wszystkich, które go ukształtowały. „Smaki ojczyzny moich rodziców, pogoda miejsca, w którym się urodziłem, każda chwila spędzona w Hiszpanii – to wszystko jest we mnie.”

INNI DODAJĄ NAM SIŁY

Trzeba sporo czasu, by oszlifować swój piłkarski talent. Thiago przyznaje, że nie byłby tym, kim jest, gdyby nie ci wszyscy ludzie, których spotkał w swoim życiu.

„Razem można zdziałać więcej. Piłka nożna akceptuje wszelkie różnice i daje poczucie przynależności.”

Thiago Alcântara