alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomapple-blackapple-whitefacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
SPORT RÓWNY DLA WSZYSTKICH
Dążymy do zmian, by sport był bardziej dostępny, sprawiedliwy i bezpieczny dla niedostatecznie reprezentowanych społeczności.
staramy się, by sport był bardziej dostępny
Dostosowujemy i zmieniamy podstawy sportu, aby wszyscy mogli w nim uczestniczyć.
Zamieniamy przeszkody w możliwości, czy to poprzez budowanie fizycznych przestrzeni przyszłości, aby zagwarantować pełną inkluzywność, czy też łączenie społeczności w celu współtworzenia programów i inicjatyw, które zapewniają wsparcie i motywują do działania.
staramy się, by sport był bardziej sprawiedliwy
Dbamy o to, aby sport odpowiadał na potrzeby i szanował społeczności i rynki, dla których tworzymy i którym służymy.
Pragniemy, aby wszyscy mogli doświadczyć zasad fair play i równej reprezentacji w sporcie – na każdym boisku, w każdej szatni i w każdym miejscu.
STARAMY SIĘ, BY SPORT BYŁ BARDZIEJ BEZPIECZNY
Chronimy sport jako miejsce dobrego – fizycznego i psychicznego –samopoczucia dla wszystkich.
Pragniemy, by sport był fizycznie i psychicznie bezpieczny – aby wszyscy mogli być w pełni sobą, bez martwienia się o to, że będą molestowani, gorzej traktowani i źle postrzegani.
NASZA STRATEGIA NA RZECZ ZMIAN
Współpracujemy z różnymi organizacjami i instytucjami i tworzymy programy, które poprzez sport pomagają w życiu osobom w niedostatecznie reprezentowanych społecznościach. Rozumiemy ich potrzeby i robimy wiele, by ułatwić im nie tylko uprawianie sportów. Niezależnie od tego, czy chodzi o bezpieczeństwo biegających po zmroku kobiet czy o poprawę dostępności sportu dla osób z niepełnosprawnościami, nasza wizja równości w sporcie oznacza stworzenie przestrzeni, w której każdy zaczyna z tego samego punktu.
STARAMY SIĘ, BY SPORT BYŁ RÓWNY DLA RÓŻNYCH SPOŁECZNOŚCI
KOBIETY
Od samej obecności na sportowych arenach po bezpieczeństwo i dostępność możliwości treningowych – pracujemy nad eliminowaniem barier, jakie napotykają w sporcie kobiety na całym świecie.
MNIEJSZOŚCI ETNICZNE
Dzięki lepszemu dostępowi i bezpieczeństwu pomagamy przełamywać bariery, z którymi zmagają się w sporcie mniejszości etniczne.
SPOŁECZNOŚĆ LGBTQIA+
Współpracujemy z wiodącymi organizacjami, aby tworzyć programy, które zapraszają i szanują wszystkich, bez względu na to, kim są i jakie są ich preferencje.
OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI
Dbamy o to, aby wszyscy ludzie o różnych umiejętnościach mieli równy dostęp do sportu. Oznacza to tworzenie dostępnych, inkluzywnych i bezpiecznych przestrzeni i obszarów dla osób z niepełnosprawnościami.
Historie
Sport ma moc, by zmieniać życie na lepsze. Poprzez opowieści o różnych grupach ludzi, ale też o indywidualnych sportowcach, dzielimy się inspirującymi historiami, które pokazują, że sport jest równy dla wszystkich.
Zobacz więcej
NASI PARTNERZY I PROGRAMY
Równości w sporcie nie da się osiągnąć samemu. Dlatego łączymy siły z różnymi organizacjami i instytucjami i wspólnie tworzymy programy, których celem jest rzeczywisty wpływ na otoczenie i kreowanie trwałych zmian.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
w tym sezonie
Żeby sport był równy dla dziewcząt. Jak projekt adidas Breaking Barriers zmienia europejski sport?
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
różnorodność, równość i otwartość
Wspólnie tworzymy kulturę, otaczający nas świat. Czy to na boisku, czy wewnątrz naszej organizacji potrzebujemy nowych perspektyw, otwartych rozmów i pasji, aby sport był miejscem, w którym każdy jest reprezentowany i mile widziany.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ