adidas

Buty do podnoszenia ciężarów męskie

15 produktów

Wybór odpowiednich butów do podnoszenia ciężarów

W podnoszeniu ciężarów techniki treningowe zależą także od butów, w których trenujesz. Pamiętaj, aby wybierać buty, które zapewnią Ci maksymalne wsparcie podczas każdej fazy treningu: muszą być bardzo stabilne i jednocześnie dopasowane do Twojej stopy. Sprawdź, jakie buty do podnoszenia ciężarów od adidas spełnią wszystkie Twoje oczekiwania i będą najlepsze, by zrealizować cele, które sobie postawiłeś.

Elementy składowe butów do podnoszenia ciężarów od adidas

Podczas wszelkiego rodzaju podnoszeń stopa powinna być unieruchomiona i twardo stać na placu boju. Bardzo ważna jest podeszwa zewnętrzna – lekka, z wtryskiwanymi polimerami, zapewniająca strukturalne wsparcie. Tylna część buta unieruchamia tylną część stopy, a system sznurowania Boa® Closure System zapewnia stabilizację i dokładne dopasowanie. Podeszwa zewnętrzna ADIWEAR™ jest odporna na szybkie zużycie, dlatego takie buty mogą nam służyć dłużej.

Przy dokładnym dopasowaniu obuwie do podnoszenia ciężarów charakteryzuje się możliwością „poszerzenia się” przedniej części buta na skutek zwiększenia ciężaru. Takie dopasowanie to połowa sukcesu. Prawie wszystkie modele butów do podnoszenia ciężarów wyposażone są w wewnętrzną skarpetę, a Flex Grooves w przedniej części buta ułatwiają naturalny ruch stopy. Podeszwa zewnętrzna na całej długości wykonana jest z antypoślizgowej gumy, by kontakt z podłożem był w pełni stabilny. Tego typu podeszwa nazywana jest Anatomically Shaped Outsole. i charakteryzuje się doskonałą przyczepnością. Specjalne otwory Vent Flow zapewniają optymalny przepływ powietrza wokół stopy, a wewnętrzna taśma utrzymuje stopę na miejscu podczas podnoszenia kolejnych kilogramów.

Buty zapaśnicze adidas

Konkurencje siłowe należą do najbardziej kontuzjogennych dyscyplin sportowych, dlatego tak ważne jest zapewnienie w nich maksymalnego bezpieczeństwa przy pomocy dobrych praktyk i odpowiednio dobranego sprzętu. Kolekcja butów zapaśniczych adidas to obuwie przeznaczone dla zawodników startujących w podnoszeniu ciężarów czy trójboju siłowym. Jednym z podstawowych warunków zachowania bezpieczeństwa podczas treningu i na zawodach w ramach tych dyscyplin jest stabilizacja i kontrola nad ciałem. Buty zapaśnicze adidas zostały zaprojektowane w taki sposób, abyś czuł się pewnie wyciskając ciężary na wyprostowanych i ugiętych nogach. Obuwie to łączy zdolność blokowania stopy w celu uniknięcia nadmiernej mobilności z dającą komfort i poczucie kontroli lekkością. Formowana, podwyższona podeszwa środkowa o zwiększonej gęstości Adiwear charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, a jej głównym zadaniem jest zagwarantowanie ci stabilności. Szeroki pasek na rzep pozwoli jeszcze lepiej dopasować buty do profilu twojej stopy, a dzięki temu bardziej ją usztywni i zagwarantuje bezpieczeństwo. Innym wariantem sznurowania obecnym w kolekcji buty zapaśnicze adidas jest innowacyjny Boa® Closure System. Jego stalowe sznurowadła gwarantują odpowiednie zablokowanie stopy i indywidualne dopasowanie. Modele z lekką, cholewką ze strukturalnej siateczki zapewnią ci optymalną oddychalność, dzięki której unikniesz nadmiernego pocenia. Wykonana z lekkiego, wtryskiwanego polimeru nowoczesna klatka, to technologia pozwalająca ci zachować jeszcze lepszą stabilizację i kontakt z podłożem. Szukając odpowiedniego dla siebie modelu butów zapaśniczych adidas, możesz wybierać spośród różnych wersji kolorystycznych.

Siła i bezpieczeństwo

Kolekcja butów zapaśniczych adidas została stworzona z myślą o sportowcach startujących w zawodach wymagających niezwykłej siły. Podnoszenie ciężarów to konkurencja, w której do kontuzji dochodzi relatywnie często, dlatego jednym ze środków bezpieczeństwa jest zadbanie o swoje stopy. Wybierając swój model, możesz kierować się designem, wykorzystanymi technologiami i krojem dopasowanym pod twoje potrzeby. Zasadniczym zadaniem wszystkich produktów z kolekcji buty zapaśnicze adidas jest stabilizacja stopy poprzez precyzyjne dopasowanie cholewki do jej profilu oraz utwardzana podeszwa zewnętrzna, dzięki której twój but zachowa odpowiednią sztywność. Podwyższenie podeszwy środkowej pozwoli ci na lepszy kontakt ze sztangą przy zachowaniu nieruchomej pozycji.