alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomapple-blackapple-whitefacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
PARTNERZY I PROGRAMY
Nic nie dzieje się samo z siebie – w kreowaniu zmian i otwartych postaw po prostu musimy pomagać. Dlatego jesteśmy dumni, że rozpoczynamy tę podróż razem z naszymi zaangażowanymi partnerami, którzy rozumieją wyzwania współczesności i dostrzegają możliwości, przed którymi stoją nasze społeczności. Znajdziesz tu listę naszych globalnych i lokalnych programów, które mają na celu zwiększenie dostępności, równości i bezpieczeństwa w sporcie.
partnerzy i programy globalne
adidas Football Collective x Common Goal
aFC to globalna platforma piłkarska, która znosi bariery i stwarza możliwości, by każdy mógł spróbować swoich sił w piłce nożnej. Współpracujemy z Common Goal, aby wykorzystać piłkę nożną jako siłę napędową zmian, zapobiegając takim problemom jak rasizm czy nierówność płci w ponad 105 krajach. Wspólnie tworzymy bardziej inkluzywną grę, dostępną dla każdego.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
adidas Runners x With Women We Run
Kobiety mają prawo do czucia się bezpiecznie podczas biegania.With Women We Run to nasza globalna inicjatywa biegowa, która koncentruje się na budowaniu poczucia bezpieczeństwa i bycia reprezentowanym, aktywnie zwalczając przemoc i dyskryminację ze względu na płeć. To wyrównywanie szans i część naszego zaangażowania w promowanie bezpieczeństwa i otwartości w kobiecym sporcie.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
partnerzy i programy lokalne
stany zjednoczone
adidas Beyond
Klub dla biegaczy i program mentorski dla nowojorskich uczniów szkół średnich, prowadzony przez adidas Runners; skupia się na promowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia.
chiny
adidas City Sports Plan X Suzhou HHLX Foundation
To partnerstwo skupia się na potrzebach sportowych uczniów/studentów i grup o specjalnych potrzebach, umożliwiając im udział w codziennych zajęciach, których celem jest poznawanie radości życia i poprawianie zdrowia fizycznego.
stany zjednoczone
adidas Legacy
Koszykarska platforma dla niedostatecznie reprezentowanych społeczności, która wspiera i jednoczy młode pokolenie twórców i wspólnie z nimi wytycza drogi w kierunku lepszej przyszłości.
afryka południowa
Amandla
AMANDLA tworzy centra bezpieczeństwa (Safe-Hubs) na ubogich obszarach w Afryce Południowej, które oferują zajęcia sportowe i szkolne oraz służą pomocą w podstawowym zakresie.
chiny
Amity Foundation
Fundacja działa na rzecz rozwoju sportu na obszarach wiejskich w Chinach poprzez dostarczanie sprzętu i strojów sportowych, szkolenie nauczycieli i kreowanie możliwości dalszej edukacji.
stany zjednoczone
Athlete Ally
Opowiada się za promowaniem równości LGBTQI+ w świecie sportu poprzez aktywizację społeczności i konsultacje w zakresie tworzenia bardziej otwartej i inkluzywnej polityki.
stany zjednoczone
Boys And Girls Clubs Of America
Sieć klubów oferujących niedrogi dostęp do sportu dla młodzieży. Celem jest budowania pewności siebie wśród młodzieży poprzez wdrażanie w życie programów rekreacyjnych.
stany zjednoczone
Black Women's Player Collective
Program powstał, by ułatwić czarnoskórym dziewczętom, które na co dzień borykają się z nierównościami, możliwość uprawiania piłki nożnej.
europa
Breaking Barriers
Żeby dziewczęta miały taki sam start w świecie sportu jak chłopcy. Żeby sport był równy dla dziewcząt. Projekt adidas Breaking Barriers dostarcza branży niezbędnych zasobów, aby mogła ona wprowadzać trwałe zmiany na lepsze.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
chiny
China Children And Teenager Fund
To partnerstwo skupia się na promowaniu wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży oraz tworzeniu im możliwości do czerpania radości ze sportu.
brazylia
CUFA
Organizacja promuje inkluzywność, kreowanie nowych możliwości i integrację społeczną poprzez projekty kulturalne, sportowe i edukacyjne w fawelach.
stany zjednoczone
For Soccer
Tworzenie możliwości gry w piłkę nożną młodzieżowym społecznościom czarnoskórych i Latynosów, które rzucają wyzwanie amerykańskiemu modelowi pay-to-play.
stany zjednoczone
Girls on the Run
Program zachęcający dziewczęta do biegania, do prowadzenia zdrowszego trybu życia i stawania się pewniejszym siebie, uczący, jak trenować i jak biegać na dystansie 5 km.
brazylia
Gol de Letra
Fundacja wspiera rocznie ponad 4 500 młodych ludzi ze społecznie zaniedbanych społeczności w Brazylii poprzez programy sportowe, edukacyjne, kulturalne i szkolenia zawodowe.
japonia
Her Team
Projekt realizowany we współpracy z Japońskim Związkiem Piłki Nożnej ma na celu stworzenie możliwości, które będą zachęcać nastoletnie dziewczyny do gry w piłkę nożną.
afryka południowa
Kolisi Foundation
Fundacja działa na rzecz wprowadzenia zmian systemowych poprzez sport i edukację, eliminując przemoc uwarunkowaną płcią i przyczyniając się do bezpieczeństwa żywnościowego.
stany zjednoczone
L.E.A.D.
Program rozwoju młodzieży, który przygotowuje czarnoskóre dziewczęta i chłopców do prowadzenia zrównoważonego trybu życia poprzez sportowe, szkolne i uczelniane oraz obywatelskie zaangażowanie.
brazylia
Museu do Futebol
Jako największe brazylijskie muzeum piłki nożnej oferuje wystawy i programy poświęcone piłce w szczególności, a także dyskusje na temat równości płci, dochodzenia do głosu, walki z rasizmem i integracji.
stany zjednoczone
Starlings
To połączenie siatkówki i programu akademickiego służy dziewczętom z niskich środowisk społeczno-ekonomicznych, oferując im przestrzeń do rozwoju osobistego i wiary w siebie poprzez treningi i udział w zawodach.
stany zjednoczone
The Hidden Opponent
Wspiera świadomość na temat zdrowia psychicznego wśród studentów uprawiających sport. Zapewnia sportowcom bezpieczną przestrzeń do bycia wysłuchanym, a trenerom – do zdobywania umiejętności i wykształcenia.
stany zjednoczone
U.S. Soccer Foundation
Wspieranie fizycznego i osobistego rozwoju dzieci w społecznościach o niskim poziomie dostępu do usług i osiągnięć współczesności poprzez piłkę nożną i budowanie boisk piłkarskich dla dzieci i młodzieży.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
people stories
Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport, ma swoją historię. Opowiadamy te historie, aby ludzie na wszystkich sportowych poziomach mogli postrzegać siebie jako cenną część sportowej społeczności.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
różnorodność, równość i otwartość
Wspólnie tworzymy kulturę, otaczający nas świat. Czy to na boisku, czy wewnątrz naszej organizacji potrzebujemy nowych perspektyw, otwartych rozmów i pasji, aby sport był miejscem, w którym każdy jest reprezentowany i mile widziany.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ