alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
  • BUTY
  • DLA MĘŻCZYZN
  • DLA KOBIET
  • DLA DZIECI
  • NOWOŚĆ
  • SPORT
  • OUTLET

Buty wspinaczkowe

 
[9]

BUTY WSPINACZKOWE ADIDAS — RAZEM Z TOBĄ W DRODZE NA SZCZYT

Zdobądź kolejny szczyt i odkryj ścieżki leżące poza utartym szlakiem w butach wspinaczkowych adidas. W naszej bogatej kolekcji znajdziesz odpowiednie buty na każdy etap wspinaczki — od ziemi do samej góry. Technicznie zaawansowane i zakrzywione buty do wspinaczki Five Ten to modele, którym nie oprze się żadna ścianka, czy to pod dachem, czy też pod gołym niebem. adidas wykorzystuje najlepsze technologie i udogodnienia, dzięki którym skupisz się na swoim hobby, bo możesz mieć pewność, że ochronę swoich stóp i bezpieczeństwo podczas wspinaczki zostawiasz w rękach specjalistów. Doskonale znamy się na rzeczy — bez względu na to, czy chodzi o odzież wspinaczkową, obuwie czy akcesoria.

WSKOCZ W BUTY DO WSPINACZKI ADIDAS I POCZUJ SIĘ PEWNIE

Pogoda w górach nie rozpieszcza, dlatego lepiej być przygotowanym na każdą ewentualność. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech naszych butów do boulderingu jest dodatkowa guma na podeszwie, która nie tylko chroni stopy, ale również zapewnia lepszą przyczepność. To cecha, którą doceni każdy wspinacz próbujący swoich sił na stromych skałkach i ściankach. Podeszwa podzielona jest na strefę zewnętrzną, stworzoną z myślą o bezpośrednim kontakcie z powierzchnią, oraz sztywną lub miękką strefę środkową, która amortyzuje stopę i dba o komfort podczas wspinania. Technologia Stealth® zastosowana na otoku zapewnia niedoścignioną przyczepność naszych butów wspinaczkowych dla początkujących w każdych warunkach i na każdej nawierzchni. W połączeniu z przedłużoną ochroną na palce idealnie sprawdzi się w starciu z każdą szczeliną, którą zechcesz wykorzystać w drodze na szczyt. Jednak same buty nie wystarczą, dlatego sięgnij też po odzież wspinaczkową adidas, która zapewnia ochronę przed szorstkimi skałami dzięki zastosowaniu trwałych materiałów i pomoże w walce z potem dzięki innowacyjnym technologiom, takim jak AEROREADY.

BEZPIECZNIE DO CELU

Mimo że wspinaczka powinna być przede wszystkim przyjemnością, to skaliste trakty nie są miejscem, w którym możesz pozwolić sobie na lekkomyślność i niedociągnięcia. Tu przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo i pewność siebie na każdym kroku. Zadbają o to mocne rzepy lub asymetryczne sznurowanie, dzięki którym buty wspinaczkowe adidas idealnie otulają stopę, nie pozostawiając miejsca na chybione wybory. Aby uniknąć otarć na nogach i nie rezygnować z żadnego posunięcia, wskocz w spodnie wspinaczkowe adidas, zapewniające swobodę ruchów poprzez przemyślany krój i dbające o przewiewność za sprawą oddychających materiałów odpornych na rozdarcia i przecieranie. Droga na szczyt nie jest łatwa, ale może bez bezpieczna i dawać satysfakcję dzięki butom do wspinaczki adidas.

Buty wspinaczkowe często zadawane pytania

Tak, buty na ściankę wspinaczkową i skałki należy nosić ze skarpetkami, ponieważ zwiększa to komfort ich użytkowania i pomaga uniknąć bolesnych otarć. Ponadto skarpetki pozwalają lepiej zadbać o higienę stóp.
W butach do wspinaczki nie powinno być żadnych luzów, ponieważ może to doprowadzić do ich zsunięcia się ze stopy. Nie mogą też być za ciasne, bo spowoduje to dyskomfort i może uniemożliwić dalszą wspinaczkę.
Tak, podobnie jak inne rodzaje obuwia, buty do wspinaczki na ściance i skałkach są rozciągliwe. Pozwala to uzyskać większy komfort i lepsze dopasowanie.