alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas / styczeń 2024

Jak powinien leżeć biustonosz sportowy?

Biust porusza się razem z nami – niektóry bardziej, inny mniej. W źle dobranym biustonoszu sportowym możesz czuć się niekomfortowo, co będzie odwracać Twoją uwagę od treningu. A ponieważ ponad 90% osób nosi niewłaściwy rozmiar biustonosza, wyruszamy na misję, aby pomóc w dobraniu prawidłowego modelu do każdego typu aktywności.

 

PROSTA ROZMIARÓWKA

Dzięki naszej rozmiarówce z dwoma rozmiarami miseczek łatwo znajdziesz właściwy rozmiar. Ten system obejmuje tylko dwa rozmiary miseczek, dzięki czemu jest więcej kombinacji obwód-miseczka, a tym samym lepsze dopasowanie do różnych sylwetek.
 

ZNAJDŹ WŁAŚCIWY ROZMIAR BIUSTONOSZA SPORTOWEGO 

Nie masz pewności co do prawidłowego rozmiaru biustonosza na co dzień? Również z tym Ci pomożemy. Potrzebujesz jedynie elastycznej miary krawieckiej.
 
Najlepiej mierzyć obwód jak najbliżej skóry, bez stanika.
 
How-should-a-sports-bra-fit-body-1
 

1. ZMIERZ ROZMIAR MISECZKI 

Zmierz biust w najszerszym miejscu. Uważaj, aby nie przekrzywić taśmy. Zrób głęboki wydech i upewnij się, że taśma dobrze przylega do skóry. Zanotuj ten wymiar.
 
How-should-a-sports-bra-fit-body-2
 

2. ZMIERZ OBWÓD POD BIUSTEM

Przełóż taśmę za plecami i pod biustem. Upewnij się, że taśma przylega do skóry i nie dotyka piersi. W tym celu konieczne może być podtrzymanie biustu. Również w tym przypadku taśma powinna dobrze, ale nie za ciasno, przylegać do ciała, kiedy bierzesz głęboki oddech. Zanotuj ten wymiar.
 

3. SPRAWDŹ NASZ PRZEWODNIK PO ROZMIARACH

Znajdź te dwa wymiary w naszej tabeli z rozmiarówką biustonoszy, aby znaleźć najlepszy dla siebie rozmiar i spersonalizowany asortyment biustonoszy dobranych do Twoich potrzeb.
 
Nasza inkluzywna kolekcja obejmuje biustonosze sportowe, które sprawdzą się w przypadku różnych sylwetek i rozmiarów. Gdy znajdziesz idealny biustonosz, uwolnisz swój pełen potencjał podczas treningu.
 
 

WŁAŚCIWE WSPARCIE

Nie tylko rozmiar ma znaczenie; pod uwagę trzeba wziąć też intensywność treningu.
 
Stretching, podnoszenie ciężarów, biegi – na każdą okazję mamy biustonosz właściwie podtrzymujący biust.
 
Do mniej intensywnych ćwiczeń jak pilates czy joga wybierz biustonosz z lekkim wsparciem, który delikatnie podtrzymuje biust. Przy zwiększonej intensywności treningu, na przykład w trakcie treningów siłowych i ćwiczeń na siłowni, wypróbuj biustonosze ze średnim wsparciem, które lepiej podtrzymują biust. Jeśli chodzisz na zajęcia HIIT lub biegasz, wybierz te z wysokim wsparciem, które mocno podtrzymują biust.
 
Więcej informacji znajdziesz w naszych przewodnikach po dostępnych rodzajach wsparcia.
 
 

SPRAWDZENIE DOPASOWANIA BIUSTONOSZA

Trzy sposoby na sprawdzenie, czy Twój nowy biustonosz sportowy nie jest za ciasny ani za luźny. Wykonaj poniższe kroki, aby sprawdzić, czy Twój biustonosz sportowy jest dobrze dopasowany i właściwie leży podczas ćwiczeń.
 
How-should-a-sports-bra-fit-body-3
 

NAJPIERW SPRAWDŹ, JAK LEŻY MISECZKA.

Zacznij od rozmiaru miseczek, który nosisz na co dzień. Upewnij się, że miseczki są wypełnione. Jeśli możesz złapać palcami nadmiar materiału, sprawdź mniejszy rozmiar, a jeśli biust nie mieści się w miseczkach – większy.
 
How-should-a-sports-bra-fit-body-4 

NASTĘPNIE SPRAWDŹ TAŚMĘ POD BIUSTEM.

Ta taśma pod biustem odpowiada za podtrzymanie biustu. Powinna być dopasowana do ciała i je opinać, ale nie uciskać. Dwoma palcami sprawdź, czy jest dobrze dopasowana – bez uciskania, bez luzu.
 
How-should-a-sports-bra-fit-body-5
 

OSTANIE SPRAWDZENIE: RAMIĄCZKA

Zadaniem ramiączek jest utrzymywanie miseczek biustonosza na swoim miejscu, przy ciele. Sprawdź, czy pomiędzy ramiączkiem a ramieniem zmieścisz dwa palce. Ramiączka nie powinny uciskać ani zostawiać śladów.
 
Te trzy elementy – taśma, miseczka i wsparcie – to trzy kroki do znalezienia idealnie dopasowanego biustonosza. Zastosuj powyższe instrukcje i sprawdź, jak nasza nowa, najbardziej inkluzywna kolekcja biustonoszy może wspierać Ciebie i Twój biust podczas treningów.
adidas / styczeń 2024