alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas / wrzesień 2022

6 Kreatywnych sposobów na zawiązanie sneakerów krok po kroku

Twoje sneakery w wyjątkowym wydaniu dzięki naszemu poradnikowi dotyczącemu sposobów sznurowania butów. Od prostego sznurowania po sznurowanie drabinkowe – wyjaśniamy wszystkie sposoby!

Dowiedz się, jak zawiązać buty, i znajdź najlepszy styl dla siebie i swoich sneakerów. Poświęć chwilę na dopracowanie stylizacji, zanim wyjdziesz z domu. Jeśli chcesz opanować do perfekcji streetstyle, pamiętaj o detalach. Jednym z nich są sznurówki: zadbaj o to, aby się wyróżniały.

Zdradzamy tutaj sześć kreatywnych sposobów sznurowania butów. Niektóre są bardziej praktyczne, inne – stylowe. Ale wszystkie są sposobem na wyrażenie własnej indywidualności i wizji. Niech Twoje buty świadczą o Twoim stylu, gdziekolwiek zmierzasz.


JAK WIĄZAĆ BUTY:

Zdradzamy tutaj sześć kreatywnych sposobów na sznurowanie sneakerów. Niektóre są bardziej praktyczne, inne – stylowe. Ale wszystkie są sposobem na wyrażenie własnej indywidualności i wizji. Niech Twoje buty świadczą o Twoim stylu, gdziekolwiek zmierzasz. Podczas nauki sposobów wiązania sznurówek wykonaj poniższe kroki:


1. Proste wiązanie sznurówek:

Ten styl zwany jest również „modowym” lub „miejskim”, ponieważ jest casualowy, minimalistyczny i po prostu fajnie wygląda. Dzięki luźnemu sznurowaniu stopa jest swobodna w bucie, a Ty możesz stawiać pewne kroki.

how-to-straight-lace-sneakers-step1

Krok 1

Zacznij od odmierzenia takiej samej długości sznurówki po obu stronach dolnego oczka.

how-to-straight-lace-sneakers-step2

Krok 2

Lewy koniec sznurówki poprowadź w górę po wewnętrznej stronie buta prosto do drugiego oczka, a następnie przeciągnij na drugą stronę.

how-to-straight-lace-sneakers-step3

Krok 3

Prawy koniec sznurówki poprowadź w górę po wewnętrznej stronie buta prosto do trzeciego oczka, a następnie przeciągnij na drugą stronę.

how-to-straight-lace-sneakers-step4

Krok 4

Powtórz kroki 2 i 3, prawy i lewy koniec sznurówki naprzemiennie, opuszczając odpowiadające im oczka w bucie, zanim przeciągniesz je na drugą stronę do kolejnego oczka. Kontynuuj w ten sposób do końca oczek i zawiąż sznurowadła.


2. Sznurowanie drabinkowe:

Ten charakterystyczny sposób sznurowania butów polega na przeplataniu sznurówek razem poziomo w górę buta oraz pionowo wokół każdego oczka, tworząc schodki „drabiny”. Dzięki temu buty wyglądają bardzo efektownie. Ten wyjątkowy, rozpoznawalny styl wiązania butów został początkowo opracowany dla butów militarnych noszonych przez gwardzistów. Jest to sposób bardzo praktyczny w przypadku butów z wieloma oczkami, takich jak Stan Smith, dzięki któremu buty nie rozwiążą się przez cały dzień.

how-to-ladder-lace-sneakers-step1

Krok 1

Przełóż sznurówkę poziomo przez dolne oczka. Upewnij się, że jej długość po obu stronach buta jest taka sama.

how-to-ladder-lace-sneakers-step2

Krok 2

Przełóż każdy koniec sznurówki przez drugie oczko bezpośrednio powyżej, prowadząc je do góry po zewnętrznej stronie buta.

how-to-ladder-lace-sneakers-step3

Krok 3

Teraz przełóż każdy koniec sznurówki po przekątnej na drugą stronę, chowając je pod sznurówką pomiędzy oczkami (ale nie przeciągając przez drugie oczko). Następnie przełóż je przez oczko bezpośrednio wyżej.

how-to-ladder-lace-sneakers-step4

Krok 4

Powtórz ten proces. Przełóż sznurówki na drugą stronę, chowając je pod sznurówką między oczkami, a następnie przez oczko bezpośrednio powyżej, aż zasznurujesz całe buty.

Krok 5

Skrzyżuj i schowaj sznurówki ostatni raz, aby uzyskać spójny wygląd, i zawiąż je na kokardę.


3. Sznurowanie „pajęcza sieć”:

To absolutny hit. „Pajęcza sieć” to misterna technika wiązania sznurówek, dzięki której będziesz się wyróżniać. Imponujący efekt uzyskany jest dzięki „tkaniu” sieci ze sznurówek w jedną i w drugą stronę w poprzek buta ku górze, więc dokładnie wykonaj poniższe kroki. Chociaż sposób jest skomplikowany, efekt jest tego warty.

how-to-spider-web-lace-sneakers-step1

Krok 1

Zacznij od przeciągnięcia sznurówki w poprzek buta przez drugie oczko od dołu. Upewnij się, że po obu stronach długość sznurówki jest równa.

how-to-spider-web-lace-sneakers-step2

Krok 2

Przeciągnij każdy koniec sznurówki w dół przez dolne oczko.

how-to-spider-web-lace-sneakers-step3

Krok 3

Następnie przeciągnij końce sznurówki na skos do trzeciego oczka, tworząc w ten sposób kształt X.

how-to-spider-web-lace-sneakers-step4

Krok 4

Teraz końce sznurówki przeciągnij w dół pod sznurówką i oczkiem znajdującymi się bezpośrednio poniżej (ale nie przez oczko). Pociągnij końce sznurówki do góry i przeciągnij na skos do kolejnego pustego oczka. W tym przypadku będzie to czwarte oczko.

Krok 5

Powtarzaj krok 4, aż dojdziesz do górnych oczek. Zawiąż końce sznurówki tak, jak lubisz.

Uwaga: Ten styl sznurowania wygląda najlepiej, kiedy buty mają wiele oczek, dzięki czemu sieć jest bardziej misterna, oraz kiedy przód buta jest szeroki, ponieważ dzięki temu sieć ze sznurówek jest bardziej widoczna.


4. Sznurowanie „na muchę”:

Jeśli szukasz bardziej minimalistycznego stylu wiązania butów, sposób „na muchę” powinien Ci się spodobać. Ukrywa on sznurówki, które prowadzone są w bucie pionowo ku górze, zanim przeprowadzone zostaną na zewnątrz, co tworzy wiązanie wyglądające jak elegancka mucha. Zawiązane w ten sposób luźno buty są wygodne, casualowe i stylowe.

Uwaga: Ta metoda zmienia się w zależności od liczby oczek. Możesz użyć krótszych sznurówek – takie będą wystarczające.

how-to-bow-tie-lace-sneakers-step1

Krok 1 – Parzysta liczba oczek

Przeciągnij końce sznurówek przez dolne oczka po zewnętrznej części buta.

Nieparzysta liczba oczek

Przeciągnij końce sznurówek przez dolne oczka po zewnętrznej części buta.

how-to-bow-tie-lace-sneakers-step2

Krok 2 – Parzysta liczba oczek

Przeciągnij sznurówki do góry do drugiego oczka po wewnętrznej części buta, a następnie na skos do trzeciego oczka. Tworzy się kształt X.

Nieparzysta liczba oczek

Skrzyżuj lewy i prawy koniec sznurówki i przeciągnij je na skos do drugiego oczka. Tworzy się kształt X na zewnątrz buta.

how-to-bow-tie-lace-sneakers-step3

Krok 3

Przeciągnij sznurówki po wewnętrznej stronie buta do pustego oczka bezpośrednio powyżej, a następnie skrzyżuj je i przeciągnij na skos do kolejnego wolnego oczka po zewnętrznej stronie buta.

how-to-bow-tie-lace-sneakers-step4

Krok 4

Kontynuuj, aż dotrzesz do samej góry buta. Zawiąż sznurówki.


5. Sznurowanie wstecz na pętelki:

Ten sposób sznurowania butów jest naprawdę wymyślny i dekoracyjny. Polega na tworzeniu pętelek ze sznurówki pośrodku buta. To odwrotność tradycyjnego sznurowania krzyżowego. Aby dodatkowo podkreślić ten styl wiązania butów, użyj grubych, okrągłych i kolorowych sznurówek, które będą kontrastować z kolorem buta (na przykład białe sznurówki do czarnych butów).

how-to-loop-back-lace-sneakers-step1

Krok 1

Najpierw, tak jak zwykle, przeciągnij sznurówkę przez dolne oczka, pozostawiając równą jej długość po obu stronach buta.

how-to-loop-back-lace-sneakers-step2

Krok 2

Teraz końce sznurówki przeciągnij na skos i zrób z nich pętelkę pośrodku buta. Następnie przeciągnij je z powrotem po wewnętrznej części buta do kolejnego wolnego oczka. Uwaga: Ze sznurówki powinna powstać pętelka pośrodku buta, a lewy i prawy jej koniec powinny powrócić każdy na swoją stronę.

how-to-loop-back-lace-sneakers-step3

Krok 3

Powtarzaj krok 2 dla każdego oczka, robiąc pętelki z końców sznurówki pośrodku buta, a następnie przeciągając je z powrotem do następnego wolnego oczka.

how-to-loop-back-lace-sneakers-step4

Krok 4

Kiedy dojdziesz do ostatniego górnego oczka, zawiąż sznurówki tak, jak lubisz.


6. Niewidoczne sznurówki:

Wykaż się prawdziwą kreatywnością dzięki tej fantazyjnej i oryginalnej technice sznurowania butów. Dlaczego ten sposób sznurowania butów jest tak wyjątkowy? Sznurówki są ukryte, ponieważ są przeciągnięte po najkrótszym odcinku przez oczka wzdłuż wnętrza buta, przez co wyglądają, jakby buty w ogóle nie miały sznurówek. Ten innowacyjny styl sprawia, że buty zawiązane są wyjątkowo luźno, więc możesz w nich chillować ze znajomymi, ale lepiej w nich nie tańcz!

how-to-missing-lace-sneakers-step1

Krok 1

Przeciągnij sznurówkę poziomo przez dolne oczka. Pozostaw taką samą długość sznurówki po lewej i prawej stronie.

how-to-missing-lace-sneakers-step2

Krok 2

Przeciągnij każdy koniec sznurówki w górę bezpośrednio do oczka powyżej i dalej przeciągaj je przez kolejne oczka, raz po wewnętrznej, raz po zewnętrznej części buta, ale nie krzyżuj ich pośrodku.

how-to-missing-lace-sneakers-step3

Krok 3

Kiedy dojdziesz na samą górę buta, zawiąż kokardę i ukryj ją za językiem. Uwaga: Do tej metody zalecamy krótsze sznurówki, ponieważ pozostałą po zawiązaniu butów sznurówkę trzeba będzie schować do środka buta.

adidas / wrzesień 2022
Tagi