alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas / marzec 2020

ADIDAS I IFUNDWOMEN ROZPOCZYNAJĄ WSPÓŁPRACĘ, ABY WSPIERAĆ LIDERKI DZIAŁAJĄCE W ŚWIECIE SPORTU.

Założycielki firm otrzymują małą część branżowych zysków. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet podejmujemy działania w celu wyrównania tej sytuacji poprzez partnerstwo z iFundWomen, dzięki któremu wspieramy kobiety, które zmieniają oblicze sportu.

W adidas wierzymy, że sport może zmienić nasze życie. Dlatego będziemy stwarzać możliwości i zapewniać widoczność kobietom w branży sportowej. Wraz z iFundWomen świętujemy Międzynarodowy Dzień Kobiet, wspierając i zapewniając odpowiednie narzędzia do osiągania sukcesów przedsiębiorczym kobietom, które wprowadzają zmiany w przemyśle sportowym.

Współpraca z iFundWomen tworzy przestrzeń dla nowych pomysłów w naszej branży.

Platforma iFundWomen zapewnia kobietom rozpoczynającym przygodę z biznesem dostęp szkoleń, funduszy (poprzez finansowanie społecznościowe i granty) oraz do społeczności kobiet prowadzących własną działalność — to bardzo istotna sieć, która pozwala zdobyć odpowiednią wiedzę i rozpocząć działanie. 

Platforma została stworzona w reakcji na nierówności w dostępie do środków i wsparcia, które dotykają kobiety prowadzące działalność. Wspólnymi siłami adidas i iFundWomen starają się wyrównać tę sytuację. Ta współpraca tworzy przestrzeń dla nowych pomysłów w naszej branży. Jest to również okazja do tego, aby każdy mógł przyczynić się do zmiany, ponieważ nasza platforma jest otwartym zaproszeniem do finansowania pomysłów i organizacji sportowych liderek. Rozpoczęliśmy współpracę, uruchamiając dziewięć kampanii, prowadzonych przez wyjątkowe kobiety, które zmieniają oblicze sportu. Zobacz i wesprzyj kampanie na ifundwomen.com/adidas.

Aby zapewnić sukces wschodzącym biznesmenkom, adidas przypieczętował swoje zaangażowanie, finansując   dziewięć kampanii. Poznaj założycielki tych firm i organizacji:

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_1

Alex Taylor jest nowojorską biznesmenką i założycielką Hoop York City, otwartej dla wszystkich społeczności koszykarskiej, która ma na celu zapewnienie kobietom bezpiecznej przestrzeni do gry i pomocnego, oferującego wsparcie środowiska. Dowiedz się więcej i wesprzyj jej kampanię tutaj. 

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_2

Marisa Hamamoto założyła Infinite Flow, profesjonalną akademię tańca o charakterze non-profit, którą tworzą tancerze z niepełnosprawnościami i bez. Za pomocą tańca chce promować świat innowacji i nieskończonych możliwości. Dowiedz się więcej i wesprzyj jej kampanię tutaj.

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_3 

Susan Sullivan jest atletką i organizatorką Women Sports Film Festival, odbywającego się w San Francisco festiwalu, który skupia się na opisywaniu życia kobiet profesjonalnie zajmujących się sportem poprzez filmy dokumentalne. Dowiedz się więcej i wesprzyj jej kampanię tutaj.

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_4 

Kelly Bessis jest założycielką Dada, grupy fitnessowej i bokserskiej dla kobiet w Paryżu. Jej celem jest promocja dbania o zdrowie i oferowanie odpowiedniej przestrzeni dla kobiet tej społeczności. Kelly wierzy, że każda kobieta powinna mieć zapewniony dostęp do sportu, i jest w trakcie tworzenia pewnego produktu, który wkrótce przedstawi swojej społeczności. Dowiedz się więcej i wesprzyj jej kampanię tutaj.

 training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_5

Jasmina Srna jest byłą profesjonalną piłkarką i współzałożycielką Safe-Hub w Berlinie — jest to inicjatywa społeczna, która uwalnia potencjał młodych ludzi poprzez sport oraz holistyczne podejście do edukacji. Dowiedz się więcej i wesprzyj jej kampanię tutaj.

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_6

Francesca Brown jest dyrektorką generalną i założycielką Goals4Girls w Londynie — programu, który łączy piłkę nożną oraz edukację, aby podnieść aspiracje i zapewnić długofalowe wsparcie oraz zdrowie młodym kobietom i dziewczynom aktywnie działającym w dziedzinie sportu.Dowiedz się więcej i wesprzyj jej kampanię tutaj.

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_7

Mariana Pajón jest dwukrotną zdobywczynią złotego medalu igrzysk olimpijskich oraz mistrzynią świata BMX, która założyła grupę Pedaleando por un Sueño (z hiszpańskiego: Pedałowanie w stronę marzeń) w kolumbijskim mieście Medellín, mającą na celu nauczanie dzieci ważnych umiejętności życiowych poprzez sport.Dowiedz się więcej i wesprzyj jej kampanię tutaj.

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_8 

Brittany Edwards i Khiana Lowe założyły działającą w Nowym Jorku grupę Incorp[HER]ated, która ma na celu tworzenie otwartych dla wszystkich przestrzeni w branży kreatywnej, co pozwoli docenić, połączyć i dojść do głosu wielu zróżnicowanym i różnorodnym społecznościom.Dowiedz się więcej i wesprzyj jej kampanię tutaj.

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_9

Hélène Guillaume jest założycielką i dyrektorką generalną WILD.AI, aplikacji fitnessowej zaprojektowanej specjalnie dla kobiet — wykorzystuje ona rozmaite dane i fizjologię, aby pomóc kobietom osiągnąć pełnię swojego sportowego potencjału. Dowiedz się więcej i wesprzyj jej kampanię tutaj.

Nasza współpraca z iFundWomen wykracza poza stworzenie platformy. Inicjatywa rozpoczęła się spotkaniem wszystkich tych wyjątkowych kobiet w Nowym Jorku, gdzie wzięły udział w intensywnym, dwudniowym szkoleniu. Program obejmował identyfikowanie wyzwań, definiowanie celów i tworzenie kampanii finansowania społecznościowego na platformie iFundWomen. Użytecznych informacji oraz inspiracji dostarczył również panel dyskusyjny z Billie Jean King, Robin Arzón, Jackie Joyner-Kersee, liderami firmy adidas i nie tylko. Każda z kobiet otrzymała odpowiednie narzędzia do zbierania środków finansowych i dalszego rozwoju swoich pomysłów. Dla każdej z nich uruchomiliśmy również stronę kampanii oraz przyznaliśmy wstępny fundusz na platformie.

Podczas Miesiąca Historii Kobiet wybierzemy kolejne kampanie, które otrzymają finansowanie.

Zobowiązaliśmy się wspierać te kobiety finansowo oraz za pomocą szkoleń, aby pomóc im osiągnąć sukces. Ale to nie wszystko: Podczas Miesiąca Historii Kobiet wybierzemy kolejne kampanie, które otrzymają finansowanie, co da początek kolejnej fali kobiet działających w naszej branży. Jeżeli masz duszę przedsiębiorcy, zapraszamy do stworzenia własnej kampanii na platformie iFundWomen do 31 marca 2020. Kliknij tutaj, aby zacząć.

WSPIERAMY KOBIETY, KTÓRE ZMIENIAJĄ OBLICZE SPORTU.

adidas / marzec 2020