• DLA MĘŻCZYZN
  • DLA KOBIET
  • DLA DZIECI
  • NOWOŚĆ
  • SPORT
  • KOLEKCJE
  • OUTLET
Twój koszyk jest pusty

TEAM SUPERSTAR: YARA SHAHIDI

Aktorka, producentka, ambasadorka zmiany na lepsze. Yara Shahidi to gwiazda, która inspiruje i zachęca innych do wspólnej walki o przyszłość naszej planety.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-yara-1-all


RODZINA: NAJLEPSZY TEAM

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-yara-2-all

Dla Yary najlepszy team to rodzina. Jej matka jest Afroamerykanką, a ojciec Irańczykiem. Wychowała się w rodzinie, która od zawsze wspierała jej pasje, w której wszyscy wierzą, że zmiana świata na lepsze jest możliwa. Od najmłodszych lat zdawała sobie sprawę z tego, że samemu nie da się osiągnąć sukcesu; jest on możliwy tylko wtedy, gdy masz wsparcie swoich bliskich. „Wierzę w to, że wsparcie najbliższych jest bardzo ważne.” – mówi aktorka. „Moja rada: najważniejsze, by otaczali cię ludzie, którzy wspierają cię w twoich wyborach.”

Yara jest najstarszą ze swojego rodzeństwa, zawsze więc musiała wspierać młodszych, ale od nich też otrzymywała wsparcie. „Mamy taką niepisaną zasadę, że jeśli któreś z nas zaczyna coś nowego, to staramy się pomagać sobie nawzajem na każdym etapie realizacji tego nowego założenia. To, co lubię najbardziej, że gdziekolwiek jesteśmy, to odległość między nami nie jest żadną przeszkodą. Bo łączy nas coś więcej. Moi bliscy towarzyszą mi zawsze, wspierają mentalnie. Z tego powodu jestem im wdzięczna i jestem z tego dumna.”

Myślę, że w naszym pokoleniu najfajniejsze jest to, że nie stawiamy na indywidualizm, ale na wartości społeczne, że zdajemy sobie sprawę z tego, że potrzebujemy siebie nawzajem, jeśli chcemy zrobić coś naprawdę pozytywnego.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-yara-3-all


STOPNIOWE ZMIENIANIE ŚWIATA

Zaledwie miesiąc po swoich 18 urodzinach Yara założyła niezależną platformę Eighteen x 18, która wspiera młodych ludzi i pomaga im zrozumieć współczesną politykę oraz wyjaśnia, dlaczego podczas wyborów liczy się każdy głos. W ten sposób pomaga nie tylko swoim rówieśnikom, ale też zachęca do podejmowania różnych, ważnych społecznie inicjatyw.

„Zamiast koncentrować się na jednej rzeczy, możemy połączyć siły i pracować nad tym, co jest ważne dla nas wszystkich.” Całą sobą angażuje się w działalność swojej społeczności, by wspólnie zmieniać świat na lepsze.

Motywacje i potrzebę zmiany chyba wyniosłam z domu. Rodzice zawsze zachęcali mnie i mojego brata do robienia rzeczy, które mają jakiś cel – ważny cel.

WSKAZUJĄC DROGĘ PRZED SIEBIE

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-yara-4-all

Dziś Yara walczy o prawa kobiet, inicjuje wśród studentów przedsięwzięcia dotyczące kwestii społecznych i reformy prawa. Cieszy się uznaniem wielu autorytetów; Michelle Obama napisała dla niej list rekomendujący na Uniwersytet Harwarda.

W jaki sposób wykorzystuje swoją karierę do zmieniania świata? Ta aktorka, która w 2015 roku zdobyła nagrodę NAACP Image Award, mówi: „Myślę, że aktorstwo i zmienianie świata idą ze sobą w parze. Aktorzy tworzą rzeczywistość, w której jest miejsce dla wszystkich.” Wiemy, że Yarę stać na wiele. I to wspaniałych rzeczy!

Tagi
adidas