• DLA MĘŻCZYZN
  • DLA KOBIET
  • DLA DZIECI
  • NOWOŚĆ
  • SPORT
  • KOLEKCJE
  • WYPRZEDAŻ
Twój koszyk jest pusty

TEAM SUPERSTAR: JONAH HILL

Od przemysłu filmowego po bycie numerem jeden w zespole, który chce zmieniać świat na lepsze – Jonah Hill inspiruje przyszłe pokolenia filmowców i tych, którzy chcą robić rzeczy ważne.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jonah-1-all


ZMIENIAJĄC ŚWIAT NIE TYLKO NA EKRANIE

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jonah-2-all

Nie trzeba go przedstawiać, ale kilka słów wstępu nie zaszkodzi. Aktor, scenarzysta, reżyser, producent kultowych filmów i programów telewizyjnych oraz teledysków, Jonah Hill jest postacią dobrze znaną w Hollywood. Zagrał w takich kinowych produkcjach jak Moneyball, Wilk Wall Street czy 22 Jump Street. I mimo młodego wieku przeszedł już do historii nie tylko kina, ale świata sztuki w ogóle. Dwukrotnie nominowany do Oscara aktor kontynuuje teraz swoją karierę jako scenarzysta i reżyser.

I robi to z wielkim hukiem! Jego reżyserki debiut Mid90s został uznany przez National Board of Review za jeden z 10 najważniejszych niezależnych filmów 2018 roku. Mówi, że świetnie czuje się za kamerą, bo ma za sobą wiele lat występowania przed nią. Korzysta też z wiedzy, którą z nim dzielą się ci, których ma okazję spotykać na swojej zawodowej drodze.To, co Cię spotyka, ma wpływ na to, co spotka Cię w przyszłości. Te 20 lat spędzonych jako aktor ukształtowało mnie i wpłynęło na decyzję, żeby zająć się reżyserowaniem. I miałem okazję pracować z niesamowitymi ludźmi.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jonah-3-all


OD INDYWIDUALNOŚCI PO GRĘ ZESPOŁOWĄ

Kręcenie filmu to nie jest praca dla jednej osoby. Nawet takiej jak Jonah Hill. „Jedna osoba nie zrobi całego filmu” – mówi. „Ekipa filmowa to około 100 osób i każda z nich jest ważna w procesie tworzenie.” Gdyby robienie filmów było sportem, to byłby to sport zespołowy. Tak więc Jonah jest częścią filmowej drużyny. Chętnie współpracuje z młodymi aktorami, scenarzystami i producentami, dzieląc się z nimi swoją wiedzą i inspirując kreatywne pomysły i rozwiązania. „Wierzę w mentorów i podopiecznych... Tak jak kiedyś w tradycyjnym rzemiośle mistrz przyuczał swojego ucznia... ” – dodaje. „Lubię uczyć się, a jeśli sam mam coś ciekawego do zaoferowania, to sprawia mi ogromną przyjemność dzielenie się tym z innymi.”

Jonah nie ma problemu, by przysiąść gdzieś z boku i obserwować, jak młodzi twórcy dochodzą do głosu. „W świecie filmu wszystko się szybko zmienia. Ci, którzy pozornie nie mieli nic do powiedzenia, opowiadają w ciekawy sposób swoje opowieści. Myślę, że w tym tkwi piękno przemysłu filmowego. Nawet jeśli przez jakiś czas mam ustąpić pola innym i stać się niewidoczny...”

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jonah-4-all

Duże znaczenie ma również to, że to kobiety coraz częściej mają decydujący głos. Na szczęście dla wszelkiej twórczości do przeszłości przechodzi fakt, że to biały mężczyzna mówi, jak i co ma być. To zmiana na lepsze.

MIĘDZYPOKOLENIOWA WSPÓŁPRACA

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jonah-5-all

Jonah stoi u szczytu kariery i wie, że wiele zawdzięcza swoim dawnym mistrzom. Dla niego superstar to „ktoś, kogo poznałem, kto mnie inspirował jako artysta lub kreatywna dusza”. I wierzy w to, że inspiracja może przechodzić z pokolenia na pokolenie, a międzypokoleniowa wymiana myśli może zaowocować wybitnymi dziełami. „Wiedzą jest umiejętne korzystanie z tego, co zostawiają po sobie poprzednie pokolenia. Ale jeśli nie będzie odpowiedniej woli w nowym pokoleniu, to czeka nas stagnacja. A stagnacja do żadnej zmiany na lepsze nie prowadzi” – mówi Jonah. „A kiedy dochodzi do współpracy dwóch pokoleń, to wtedy czuję, że niemalże atomową moc kreatywnej siły!”

Wielopokoleniowy zespół kreatorów, którym dowodzi Jonah, jest gotowy do wejścia na kolejny stopień kreatywnej współpracy. A im większa jego drużyna, tym większej zmiany możemy się spodziewać.

Tagi
adidas