• DLA MĘŻCZYZN
  • DLA KOBIET
  • DLA DZIECI
  • NOWOŚĆ
  • SPORT
  • KOLEKCJE
  • WYPRZEDAŻ
Twój koszyk jest pusty

TEAM SUPERSTAR: JENN SOTO

Wypracowała swój własny styl w skateboardingu. Dzięki niemu Jenn Soto jest znana wszystkim, którzy interesują się tym sportem. Teraz zachęca i inspiruje młodsze pokolenie dziewczyn, które chcą zmieniać świat na lepsze.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jenn-1-all


Z PARKU NA ŚWIATOWE SKEJTOWE ARENY

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jenn-2-all

Po raz pierwszy wzięła do ręki deskę, kiedy miała 11 lat. Dziś jest znana w cały skejtowym świecie. Należy do USA Skateboarding Team i drużyny adidas Pro Skateboarding. Jeździ płynnie i bardzo technicznie – na długich poręczach, krawędziach czy torach. Jest najlepsza na świecie, a to dopiero początek jej kariery.

Jenn rodziła się na Bronksie, a wychowała w Jersey City. Po raz pierwszy pojawiła się w X Games i Street League, dwóch największych telewizyjnych konkursach dla młodych talentów zajmujących się skateboardingiem. Chociaż skateboarding to sport indywidualny, ale to Jenn bardzo lubi spotykać się z innym skejterami. „Wszędzie widać grupki skejterów. Każdy ma swoją drużynę, z którą spotyka się, trenuje, dobrze się bawi” – mówi Jenn.


[Skateboarding] to w sumie sport drużynowy. Wszyscy się troszczą o wszystkich. Pomagamy sobie nawzajem, uczymy się wspólnie nowych tricków... Jedna wielka rodzina, w której wszyscy lubią się i mają do siebie zaufanie.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jenn-3-all


SZUKAJĄC SWOJEGO STYLU

W sporcie zdominowanym przez chłopaków, Jenn znalazła dla siebie miejsce i stara się zachęcić młodsze dziewczyny, by poszły w jej ślady. „Moja rada dla młodszych dziewczyn to: rób to, co robisz. Nie poddawaj się! Oczywiście, że są chwile, kiedy czujesz się niepewnie, jesteś trochę wystraszona, bo nie wiesz, czy grupa Cię zaakceptuje. Ale przetrzymaj te chwile, bo wkrótce okaże się, że masz taki sam cel jak inni. I to właśnie was zbliża do siebie”.

Poza skateboardingiem Jenn jest taka sama jak każda inna dziewczyna. „Chcesz być wyjątkowa. Wiesz, że żyjemy w świecie, w którym mody cały czas się zmieniają i każdy chce być trendy, ale okazuje się, że ktoś inny jest jeszcze bardziej trendy niż ty. Więc jeśli wiesz, co ci w duszy gra, po prostu rób swoje i nie przejmuj się. Bo to ty właśnie kreujesz te nowe i jeszcze nowsze trendy.”

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jenn-4-all

WSPÓŁPRACA TO DOBRY POCZĄTEK ZMIAN

Jenn uważa, że jeśli zmiana przynosi pozytywny skutek, to dobrze. I trzeba chcieć więcej. „Zapewne z dnia na dzień nie widać tej zmiany, bo to powolny proces, ale jakże motywujące jest, gdy nagle po miesiącu zdajesz sobie sprawę, że postępy, które robisz, są naprawdę widoczne i że warto było... Lubię te chwile, bo wtedy czuję tę zmianę. I nie mogę doczekać się kolejnej chwili, gdy efekt moich prób będzie widoczny dla wszystkich.

A dzięki współpracy z innymi dowiadujesz się wielu rzeczy o sobie. „Fajnie patrzeć na ludzi, którzy mają taką samą pasję jak ty, i takich, którzy po prostu mają pasję. [the Superstar team] to drużyna, w której każdy z pasją oddaje się jakiejś aktywności. I każdy jest dobry w swoim fachu.”... to jest inspirujące, taki pomysł na robienie czegoś zupełnie innego. I jednocześnie możesz pracować nad tym, co jest twoją pasją. To takie nieszablonowe, kreatywne podejście do życia...

KREATYWNOŚĆ ŁĄCZY LUDZI

Drużyna Superstar jest jak drużyna skejterów, ale łączy szersze spektrum kreatywnych osób, z różnych dziedzin, z różnych środowisk. Im bardziej zacieśniamy naszą współpracę, tym bardziej kreatywny jest efekt, a zmiana jest bardziej widoczna. „Kiedy widzę, co razem możemy zrobić, jestem jeszcze bardziej zmotywowana” – mówi Jenn, a my wiemy, że zmienianie świata razem z nią jest jeszcze przyjemniejsze.

Tagi
adidas