Informacje o polityce prywatności adidas

 

W adidas prywatność oznacza uczciwe postępowanie i transparentność. Niniejsza “Informacja o polityce prywatności” wyjaśnia, jak Twoje dane osobowe wykorzystywane są na https://www.adidas.pl/ w celach związanych z informowaniem Cię o naszych produktach i sprzedawaniem ich Tobie oraz utrzymywaniem, usprawnianiem i zarządzaniem naszymi produktami i usługami w celu zapewnienia Ci najlepszego komfortu współpracy z adidas przy każdej Twojej interakcji z nami w świecie cyfrowym online lub za pośrednictwem aplikacji mobilnych, jak również w świecie rzeczywistym podczas odwiedzania naszych sklepów.

 

Zgodnie z “Ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych” (RODO, ang. GDPR) i wszystkimi obowiązującymi lokalnymi przepisami prawa niniejsza “Informacja o polityce prywatności” przedstawia informacje na temat tego, jak adidas gromadzi, wykorzystuje, przechowuje, udostępnia i usuwa (co łącznie w tej “Informacji o polityce prywatności” nazywamy “przetwarzaniem”) Twoje dane osobowe. Udostępniamy Ci również informacje na temat tego, jak możesz się z nami skontaktować, aby wyegzekwować swoje prawa wynikające z przepisów prawa lokalnego.

 

Twój administrator danych adidas

Przechodząc na stronę https://www.adidas.pl/, będziesz kupować produkty od adidas Poland S.p.z.o.o., a Twoje informacje będą przetwarzane przez spółkę adidas International Trading BV, która jest administratorem niniejszej strony. Jeśli subskrybujesz nasz newsletter, wysyłając swoje informacje na tę stronę, aby być na bieżąco z ostatnimi wydarzeniami w adidas, mogą się z Tobą skontaktować adidas Poland S.p.z.o.o., adidas International Trading BV oraz inne podmioty stowarzyszone adidas, znajdujące się w miejscu najlepiej odpowiadającym Twojej aktualnej lokalizacji. Twoje informacje zostaną również udostępnione spółce adidas AG będącej spółką-matką wszystkich podmiotów stowarzyszonych adidas. Zapraszamy do lektury naszej strony dotyczącej podmiotów stowarzyszonych adidas, na której znaleźć można informacje na temat administratorów danych odpowiedzialnych za przetwarzanie Twoich danych osobowych na tej stronie internetowej.

 

GLOBALNY INSPEKTOR OCHRONY DANYCH

Dr Falk Böhm jest Globalnym Inspektorem Ochrony Danych w adidas AG, adidas International Trading BV i adidas Poland S.p.z.o.o.

 

+49 (0) 9132 84 - 0

DataProtection@adidas-group.com

ADIDAS AG

Adi-Dassler-Strasse 1

91074 Herzogenaurach

Niemcy

 

TWOJE DANE OSOBOWE

JAKIE DANE OSOBOWE NA TWÓJ TEMAT GROMADZIMY I CO Z NIMI ROBIMY?

 • Dane identyfikacyjne – to informacje, z których korzystamy do identyfikowania Cię i sprawdzania Twojej tożsamości. Obejmują one: imię, nazwisko oraz inicjały, datę urodzenia, adres e-mail, unikalny numer klienta, pseudonim, hasło, identyfikatory serwisów społecznościowych i sygnaturę Twojego urządzenia.
 • Dane kontaktowe – są to dane, z których korzystamy, aby się z Tobą kontaktować w celu wysyłania Ci zakupionych produktów adidas, udostępniania informacji promocyjnych, udostępniania aktualności na temat adidas oraz udzielania odpowiedzi na pytania i rozwiewania Twoich wątpliwości. Obejmują one na przykład: numer telefonu, adres wysyłki i adres rozliczeniowy, adres e-mail, identyfikator Messenger ID oraz imię i nazwisko w serwisach społecznościowych.
 • Informacje na temat lokalizacji - to informacje, z których korzystamy, aby udostępniać Ci najbardziej aktualne informacje na podstawie Twojej lokalizacji geograficznej. Obejmują one m.in. lokalizację Twojego miejsca zamieszkania, lokalizację miejsca logowania [adres IP] oraz dane GPS.
 • Informacje na temat rozmiaru – są to informacje, z których korzystamy, aby Twoja odzież, obuwie i wyposażenie były idealnie dopasowane. Obejmują one m.in. rozmiar buta, rozmiar odzieży, wzrost, wagę oraz obwód klatki piersiowej, talii i bioder, długość nogawki od strony wewnętrznej oraz długość stopy od pięty do palców. 
 • Informacje na temat zakupu – są to informacje, z których korzystamy w celach związanych z przetwarzaniem Twojego zamówienia. Obejmują one m.in. zawartość Twojego koszyka, dane płatnicze (numer karty kredytowej), profil ryzyka płatności, dane dostawy, adres wysyłki i adres rozliczeniowy, numer zamówienia klienta oraz historię zakupów w adidas. 
 • Informacje o zachowaniu / Informacje o profilu – są to informacje, z których korzystamy, aby przekazywać Ci tylko te informacje, które Cię dotyczą, udostępniać Ci najlepsze promocje i oferty adidas, którymi możesz być zainteresowany(-a), oraz zwiększać Twój komfort jako członka społeczności adidas, zarówno online, jak i offline. Obejmują one na przykład: historię zakupów, pozycje na liście życzeń, zachowanie podczas przeglądania naszej strony internetowej, preferencje przeglądania, preferencje dotyczące zakupów, interakcje w sklepie, historię treningów.
 • Informacje o społeczności – są to informacje, z których korzystamy, aby upewnić się, że jesteś w stanie w pełni korzystać z zalet społeczności adidas, takich jak możliwość rezerwowania uczestnictwa w wydarzeniach oraz uczestnictwo w wydarzeniach. Obejmują one na przykład: zdjęcia, wideo, pseudonim, zespół, zainteresowania i preferencje, informacje zwrotne, tabele liderów, informacje na temat uczestnictwa w wydarzeniach oraz grupy, do których dołączyłeś(-aś).
 • Informacje z serwisów społecznościowych – są to informacje, z których korzystamy, aby lepiej Cię zrozumieć w celu budowania lepszych relacji z Tobą jako konsumentem produktów i usług adidas, tworzenia produktów, które Ci się podobają, oraz koncentrowania naszych działań marketingowych na wiadomościach, które będą dla Ciebie przydatne i interesujące (na podstawie Twojego zachowania online) oraz ułatwiania interakcji prowadzonych za pośrednictwem serwisów społecznościowych z adidas i członkami społeczności adidas. Obejmuje to wszystkie ogólnodostępne informacje z serwisów społecznościowych, m.in. nazwy użytkownika w serwisach społecznościowych, interakcje i posty w serwisach społecznościowych, “polubienia” i inne reakcje, osoby, z którymi jesteś powiązany(-a) w serwisach społecznościowych oraz Twoje zdjęcia. Te informacje udostępniane są nam pośrednio lub bezpośrednio przez serwisy społecznościowe (np. Facebook, Snapchat, Instagram itp.) za pośrednictwem pośredników, z którymi jesteśmy związani umowami.
 • Informacje o urządzeniu – są to informacje, z których korzystamy, aby zabezpieczać naszą sieć i poprawiać nasze usługi oraz wydajność. Obejmują one na przykład: adres IP, datę i czas wizyty, czas przebywania na naszej stronie internetowej, odsyłający adres URL (w przypadku przejścia przez Ciebie na naszą stronę z innej strony lub za pośrednictwem reklamy), odwiedzane podstrony naszej strony internetowej, rodzaj przeglądarki internetowej, rodzaj urządzenia i ich wersje oraz system operacyjny.
 • Informacje o aktywności - są to informacje, z których korzystamy, aby pomóc poprawiać Twoje rezultaty i komfort podczas ćwiczeń oraz identyfikować, jakie produkty mogą być dla Ciebie najlepsze. Obejmują one na przykład: dane dotyczące aktywności fizycznej (np. czas rozpoczęcia i zakończenia treningu, rodzaj aktywności, kategoria sportowa), dane z czujników (np. cele dotyczące liczby kroków, czas trwania, tempo, dystans, kalorie, RunScore oraz prędkość) oraz inne dane związane z Twoją aplikacją do monitorowania aktywności fizycznej.
 • Informacje zdrowotne – są to informacje dotyczące Twojej sprawności fizycznej lub umysłowej. Nie gromadzimy tego rodzaju danych osobowych bez poinformowania Cię o tym fakcie i otrzymania Twojej zgody.
 • Korespondencja - są to informacje, które wykorzystujemy w celach związanych z kontrolą jakości oraz aby zrealizować Twoje wnioski lub zachować zgodność z wymogami prawnymi. Obejmują one na przykład: nagrania połączeń telefonicznych nawiązywanych przez Ciebie z centrum obsługi klienta lub odwrotnie, uwagi dotyczące Twoich opinii, korespondencję e-mail prowadzoną z personelem adidas oraz korespondencję pocztową z personelem adidas.
 • Informacje o preferencjach – są to informacje, z których korzystamy, aby zapewnić Ci najlepszy komfort korzystania z produktów i usług adidas podczas wszystkich naszych interakcji. Obejmują one na przykład: preferowany język, pozycje na liście życzeń, preferowany adres dostawy, preferencje dotyczące przeglądania strony internetowej, naszą korespondencję prowadzoną z Tobą, Twoje opinie na temat produktów adidas.

 

CELE

DLACZEGO KORZYSTAMY Z TWOICH DANYCH OSOBOWYCH

Korzystamy z Twoich danych osobowych, aby oferować konsumentom adidas najlepszy możliwy komfort i nieustannie pracujemy nad poprawą tego komfortu, abyś nadal uwielbiał(a) nasze marki i produkty i pozostał(a) członkiem ogólnoświatowej społeczności adidas.

W szczególności korzystamy z Twoich danych osobowych w takich celach jak:

 • Sprzedaż naszych produktów i usług  - Korzystamy z Twoich danych osobowych, aby przetwarzać Twoje zamówienie zakupu, sprawdzać otrzymanie przez nas płatność, dbać o zgodność z wymaganiami naszych Warunków (dotyczących sprzedawania produktów), dostarczać zamówione produkty, w razie potrzeby wymieniać Twoje produkty i dokonywać zwrotów dla Ciebie.
 • Przechowywanie Twoich danych osobowych - Będziemy przechowywać Twoje dane osobowe do momentu, w którym zwrócisz się do nas o ich usunięcie. Jeśli byłeś(-aś) nieaktywny(-a) przez 25 miesięcy (od ostatniego logowania), Twoje dane zostaną poddane przez nas anonimizacji.
 • Aby nieustannie oferować najwyższy poziom komfortu współpracy - Gromadzimy i przechowujemy pewne informacje pochodzące od Ciebie i z Twoich urządzeń, z urządzeń końcowych i przeglądarek internetowych (m.in. korzystając z plików cookie, znaczników pikselowych lub innych rozwiązań technicznych do targetowania. Umożliwia to nam zapamiętywanie Twoich preferencji dotyczących przeglądania naszych stron internetowych i robienia na nich zakupów. Umożliwia nam to również przekazywanie Ci odpowiednich informacji dopasowanych do Twoich potrzeb. Więcej informacji na temat tego, jak korzystamy z technologii śledzących online, takich jak pliki cookie, znaczniki i inne rodzaje kodu, znajdziesz w sekcji zatytułowanej “Pliki cookie”.
 • Oferowanie, poprawianie i zarządzanie naszymi produktami i usługami - Podejmujemy odpowiednie kroki techniczne i organizacyjne w celu ochrony danych osobowych przed przypadkowym lub nielegalnym zniszczeniem bądź przypadkową utratą, modyfikacją, nieupoważnionym wykorzystaniem, ujawnieniem lub dostępem (szczególnie gdy przetwarzanie obejmuje przekazywanie danych) oraz przed wszystkimi innymi nielegalnymi rodzajami przetwarzania i niewłaściwego użytkowania.
 • Informowanie o produktach i usługach - Korzystamy z Twoich danych osobowych, aby wysyłać Ci powiadomienia i aktualności dotyczące naszych Produktów i Usług na podstawie Twoich preferencji, zainteresowań, uczestnictwa i społeczności. Gdy zakupisz nasze produkty, skontaktujemy się z Tobą bez ubiegania się o odrębną zgodę, aby przedstawić Ci informacje na temat naszych produktów i usług (dalej zwane “Wiadomościami E-mail o Charakterze Usługowym”).  Jest to traktowane jako “uzasadniony interes gospodarczy” mający na celu zadbanie, by nasze przedsiębiorstwo prosperowało.
 • Ochrona naszych produktów i usług - Będziemy mogli dalej prosperować jako przedsiębiorstwo, jeśli będziemy stanowczo bronić naszych interesów korporacyjnych i gospodarczych. Obejmuje to dbanie, by zamówienia i opłaty były legalne (zapobieganie oszustwom), kierunek naszych prac badawczo-rozwojowych był odpowiedni oraz nasze strategie rynkowe były skierowane do odpowiednich odbiorców i miały odpowiednie przesłanie. Twoje dane jako naszego konsumenta zostaną wykorzystane, aby pomóc nam osiągnąć te cele z myślą o dalszym zapewnianiu Ci najlepszych produktów i komfortu współpracy. Jest to traktowane jako “uzasadniony interes gospodarczy” mający na celu zadbanie, by nasze przedsiębiorstwo prosperowało.
 • Opieka nad Twoimi produktami i usługami - Korzystamy z Twoich danych, by prowadzić Twoje konto adidas. Dzięki pojedynczej rejestracji globalnej możesz korzystać z tych samych danych do logowania się w dowolnym miejscu na świecie. Obejmuje to również przechowywanie Twoich danych jako członka społeczności adidas na całym świecie. Jeśli nie jesteś członkiem, Twoje konto będzie głównie stosowane w celach związanych z realizacją zamówienia. Jeśli jesteś członkiem, będziemy stosować Twoje konto do realizacji zamówień, przechowywania informacji na temat Twoich punktów, organizowania wydarzeń społecznościowych dla Ciebie i umożliwiania Tobie jako członkowi adidas częstszego prowadzenia interakcji ze spółką adidas. Ponadto, w celu zidentyfikowania przedstawionych Ci informacji, jeśli postanowisz zalogować się za pośrednictwem serwisu społecznościowego, będziemy mieć również dostęp do Twojego identyfikatora z takiego serwisu.

 

ADIDAS

KOMU UDOSTĘPNIAMY TWOJE DANE OSOBOWE?

Aby zapewnić Ci najlepszy komfort współpracy z adidas, zawsze udostępniamy Twoje dane osobowe adidas AG oraz podmiotom stowarzyszonym, abyśmy mogli rozwijać się jako marka. TUTAJ możesz dowiedzieć się, gdzie zlokalizowane są nasze podmioty stowarzyszone.

Udostępnione nam przez Ciebie dane osobowe przekazujemy również tym dostawcom usług, którzy pomagają nam zapewnić najlepszy komfort współpracy.

Informacje na ich temat (w tym lokalizację ich głównej firmy) można znaleźć TUTAJ.

W poczuciu odpowiedzialności obywatelskiej możemy być zmuszeni do udostępnienia Twoich danych następującym rodzajom podmiotów (w zakresie dopuszczalnym i wymaganym przez prawo):

Władze i organy ścigania - Przedstawiciele władz rządowych i/lub organów ścigania, w przypadku gdy jest to konieczne w celach określonych w niniejszych informacjach, jeśli jest to wymagane w świetle prawa lub wymagane do ochrony prawnej naszych uzasadnionych interesów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Partnerzy - Możemy prowadzić wspólne programy, wydarzenia lub promocje wraz z innymi firmami na ich stronach internetowych lub w ich aplikacjach. Nasi partnerzy będą korzystać z Twoich danych osobowych, wyłącznie jeśli wyrazisz na to zgodę. Jeśli nie chcesz, aby Twoje dane osobowe były gromadzone lub udostępniane innym spółkom niż adidas, możesz nie uczestniczyć w takich programach, promocjach lub wydarzeniach.

Doradca potencjalnego nabywcy - Jeśli nasze przedsiębiorstwo zostanie sprzedane lub połączone z innym przedsiębiorstwem, Twoje dane osobowe zostaną ujawnione naszym doradcom, wszystkim doradcom potencjalnego nabywcy oraz nowemu właścicielowi przedsiębiorstwa.

 

PRZEKAZYWANIE DANYCH OSOBOWYCH

gdzie przekazujemy Twoje dane osobowe?

Będziemy udostępniać Twoje dane osobowe podmiotom przetwarzającym dane znajdującym się poza Twoim krajem, po przeprowadzeniu ich oceny i po podpisaniu przez nich standardowych klauzul umownych. TUTAJ możesz dowiedzieć się, gdzie przekazaliśmy Twoje dane osobowe.

 

PODSTAWY PRAWNE

NA JAKICH PODSTAWACH PRAWNYCH TWOJE DANE OSOBOWE SĄ PRZEZ NAS WYKORZYSTYWANE ZGODNIE Z OPISEM?

 • Twoja zgoda - Gdy rejestrujesz się, kupujesz produkt, uczestniczysz w życiu naszej społeczności lub zakładasz konto, wyrażasz zgodę na korzystanie przez nas z udostępnionych przez Ciebie danych osobowych w określonych celach zgodnie z tymi Informacjami. Przechowujemy Twoją zgodę na korzystanie z danych osobowych w szczególny sposób. Obejmuje ona na przykład zgodę na otrzymywanie wiadomości marketingowych, zgodę na udostępnianie przez nas danych osobom trzecim, zgodę na przekazywanie przez nas danych do innych lokalizacji.
 • Zgodność z przepisami prawa - Przetwarzamy i korzystamy z Twoich danych osobowych w celu wywiązywania się ze zobowiązań prawnych wynikających z obowiązujących przepisów prawa.
 • Zobowiązania umowne - Przetwarzamy Twoje dane osobowe i korzystamy z nich w celu wywiązywania się z naszych zobowiązań umownych, aby móc dostarczać Ci zamawiane produkty i usługi.
 • Uzasadniony interes - Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe i z nich korzystać, aby dostarczać i usprawniać nasze produkty i usługi, wysyłając Ci korespondencję marketingową oraz kwestionariusze badawczo-rozwojowe.

TWOJE PRAWA

i jak możesz je egzekwować?

Jako konsument zamieszkały w Polska masz następujące prawa dotyczące Twoich danych osobowych na mocy GDPR. Musisz jednak wiedzieć, że będziemy stosować się do niego w zakresie, w jakim jest to od nas wymagane. W niektórych przypadkach, gdy prawo wymaga od nas zachowania Twoich danych w niezmienionej postaci, odrzucimy Twój wniosek. W tym przypadku uzasadnimy naszą decyzję.  

 

Dostęp do danych osobowych

Masz prawo do ubiegania się o dostęp do swoich danych osobowych. W tym do informacji o tym:

a) dlaczego przechowujemy Twoje dane osobowe;

b) jakich kategorii dane osobowe przechowujemy;

c) co robimy z Twoimi danymi osobowymi;

d) kto ma dostęp do Twoich danych osobowych (i gdzie ten podmiot się znajduje);

e) gdzie Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane;

f) jak długo przechowujemy Twoje dane osobowe;

g) jeśli nie udostępniłeś(-aś) nam swoich danych osobowych bezpośrednio, jak je uzyskaliśmy;

h) jakie masz prawa na mocy obowiązujących przepisów; oraz

i) czy korzystamy z Twoich danych osobowych w celu automatycznego podejmowania decyzji i jak to robimy. Jeśli chcesz uzyskać kopię swoich danych osobowych, które przechowujemy, zaloguj się na swoje konto i złóż wniosek. Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta, przechodząc do sekcji “ASK OUR CUSTOMER SERVICE” (SPYTAJ DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA) za pośrednictwem sekcji “POMOC” na swojej lokalnej stronie internetowej adidas. Jeśli chcesz uzyskać informacje na temat określonych wyżej pozycji, skontaktuj się z zespołem adidas ds. prywatności, pisząc na adres: DataProtection@adidas-Group.com.

 • Popraw swoje dane osobowe - Masz prawo do sprawdzenia, czy Twoje dane osobowe są prawidłowe i kompletne. Jeśli masz konto adidas, zaloguj się na nie i wprowadź wymagane zmiany. Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta, przechodząc do sekcji “ASK OUR CUSTOMER SERVICE” (SPYTAJ DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA) za pośrednictwem sekcji “POMOC” na swojej lokalnej stronie internetowej adidas.
 • Przenośność danych - Masz prawo do uzyskania kopii swoich danych osobowych w celu przekazania ich innej firmie. Możesz za pośrednictwem swojego konta zwrócić się do nas o udostępnienie kopii Twoich danych osobowych w formie metadanych. Jeśli masz konto adidas, zaloguj się na nie, aby złożyć wniosek. Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta, przechodząc do sekcji “ASK OUR CUSTOMER SERVICE” (SPYTAJ DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA) za pośrednictwem sekcji “POMOC” na swojej lokalnej stronie internetowej adidas.
 • Wnoszenie skargi do organu regulacyjnego/nadzorczego - Jeśli nie jesteś zadowolony(-a) ze sposobu, w jaki zastosowaliśmy się do Twoich praw konsumenta lub naszych “Zasad prywatności”, masz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w kraju członkowskim Unii Europejskiej, w którym się znajdujesz.
 • Usuwanie danych osobowych w adidas - Jeśli nie chcesz mieć już z nami kontaktu lub nie chcesz, abyśmy przechowywali Twoje dane osobowe, masz prawo zwrócić się do nas o usunięcie wszystkich Twoich danych osobowych z naszych systemów. Pamiętaj jednak o tym, że mogą istnieć pewne zobowiązania prawne, które mogą nas zmusić do odrzucenia Twojego wniosku lub zachowania pewnych informacji.  Jeśli masz konto adidas, zaloguj się na nie i wprowadź wymagane zmiany. Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta, przechodząc do sekcji “ASK OUR CUSTOMER SERVICE” (SPYTAJ DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA) za pośrednictwem sekcji “POMOC” na swojej lokalnej stronie internetowej adidas.
 • Ograniczanie sposobów, w jakie korzystamy z Twoich danych osobowych i je przetwarzamy - Masz również prawo zwrócić się od nas o zaprzestanie korzystania z Twoich danych osobowych w określony sposób (np. jeśli nie chcesz, abyśmy profilowali Twoje dane w celach marketingowych lub wysyłali Ci wiadomości marketingowe). Możesz się skontaktować z zespołem ds. prywatności adidas pod adresem DataProtection@adidas-Group.com

W razie pytań, obaw lub skarg związanych z prawami dotyczącymi prywatności danych osobowych skontaktuj się z zespołem ds. prywatności adidas pod adresem DataProtection@adidas-Group.com

PYTANIA I SKARGI?

JAK SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ?

Możesz skontaktować się z zespołem ds. prywatności adidas i Inspektorem Ochrony Danych pod adresem DataProtection@adidas-Group.com

Aby uzyskać natychmiastową pomoc związaną z informacjami o Twoim koncie, dostępie do danych osobowych, modyfikacji, usuwaniu lub przenośności, skontaktuj się z zespołem obsługi klienta “POMOC”.

 

PODMIOTY PRZETWARZAJĄCE DANE 

 

FIRMA

OBSŁUGA

Demandware Inc.| Stany Zjednoczone

Hosting strony internetowej

Adyen | Holandia

Przetwarzanie płatności

InfoSys Technologies Ltd. | Indie, EPAM | Białoruś

Tworzenie strony internetowej

Adobe Analytics | Irlandia, Google Analytics | Stany Zjednoczone

Statystyki stron internetowych

Sprinklr | Stany Zjednoczone, Olapic Inc. | Stany Zjednoczone

Statystyki serwisów społecznościowych

Flurry | Stany Zjednoczone, Apps Flyer | Izrael

Statystyki aplikacji mobilnych

Medallia Inc. | Stany Zjednoczone, Qualtrics LLC | Stany Zjednoczone

Net Promoter Score (NPS)

act.3 | Niemcy, cip Trademarketing GmbH | Niemcy

Organizacja wydarzeń

Neolane Ltd. | Francja

Marketing

Batterii LLC | Stany Zjednoczone

Analiza zachowań konsumentów

TBWA Worldwide Inc. | USA, Media Monk Holandia, IRIS | Australia

Pośrednicy zarządzający relacjami z klientami

Olapic, Inc. | Stany Zjednoczone

Influencer Marketing

 

PRZEKAZYWANIE DANYCH OSOBOWYCH

 

FIRMA

OBSŁUGA

KATEGORIE DANYCH

adidas AG | Niemcy

Zarządzanie bazą danych klientów

Dane konsumenta

podmioty zależne | globalnie

Zarządzanie relacjami z klientami

Dane konsumenta

Teleperformance | Niemcy

Obsługa klienta

Dane konsumenta, dane zamówienia

DHL | Niemcy

Dostarczanie produktów

Dane dostawy

Infoscore | Niemcy

Zwalczanie oszustw

Dane kontaktowe konsumenta

PayPal | Stany Zjednoczone

Usługi płatnicze

Dane konsumenta, dane zamówienia

Apple Pay, Google Pay | Stany Zjednoczone

Płatności mobilne

Dane konsumenta, dane zamówienia

Facebook (WhatsApp, Instagram) | Stany Zjednoczone

Interakcja z serwisami społecznościowymi

Dane konsumenta

Twitter | Stany Zjednoczone

Interakcja z serwisami społecznościowymi

Dane konsumenta

Google | Stany Zjednoczone

Interakcja z serwisami społecznościowymi

Dane konsumenta

Runtastic | Austria

Społeczność osób dążących do poprawy zdrowia i kondycji fizycznej

Dane konsumenta

Google Analytics | Stany Zjednoczone

Analiza użytkowania

Zachowanie konsumenta

Adobe Analytics | Stany Zjednoczone

Analiza użytkowania

Zachowanie konsumenta

Anatwine Limited | Wielka Brytania

Komfort użytkowania

Dane zamówienia

 

OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PLIKÓW COOKIE

CO NALEŻY WIEDZIEĆ O PLIKACH COOKIE

 

CZYM SĄ PLIKI COOKIE

Pliki cookie to małe pliki tekstowe zapisywane na komputerze lub urządzeniu przenośnym podczas wizyty użytkownika na danej stronie internetowej. Dla wygody, używany tu termin “pliki cookies” obejmuje techniki, jak pliki cookie, cookie flash i sygnalizatory WWW. Nie zajmują one dużo miejsca i są usuwane automatycznie po wygaśnięciu. Niektóre pliki cookie wygasają po zakończeniu się sesji użytkownika, podczas gdy inne są zapisywane na pewien czas.

 

JAKICH PLIKÓW COOKIE UŻYWAMY?

Istnieją rozmaite rodzaje plików cookie do różnych zastosowań. Niektóre z nich pozwalają tylko na przeglądanie witryny internetowej i uzyskiwanie dostępu do pewnych funkcji. Inne dają nam wyobrażenie o wrażeniach użytkownika podczas przeglądania stron. Gdy użytkownik napotka problem ze znalezieniem treści, możemy to poprawić i sprawić, by kolejna wizyta była bardziej satysfakcjonująca.

Pliki cookie zapisywane przez spółkę adidas nazywane są “własnymi plikami cookie”. Pliki cookie zapisywane przez podmioty inne niż nasza spółka są nazywane “plikami cookie osób trzecich”. Pliki cookie osób trzecich umożliwiają korzystanie z oferowanych przez osoby trzecie funkcji, które są udostępniane na stronie internetowej lub za jej pośrednictwem (np. reklamy, treści interaktywne i statystyki). Strony internetowe, które zapisują pliki cookie osób trzecich mogą rozpoznawać komputer lub telefon komórkowy użytkownika zarówno wtedy, gdy odwiedza on tę stronę, jak i inne strony internetowe. Własne pliki cookie i pliki cookie osób trzecich stosuje się z kilku powodów.

Najważniejsze są obowiązkowe pliki cookie. Są one niezbędne i umożliwiają nawigowanie na stronie internetowej i korzystanie z podstawowych funkcji, np. wtyczek multimedialnych. Istnieją również funkcjonalne pliki cookie pozwalające zapisać koszyk zakupów, stworzyć listę życzeń i zapisać szczegóły wysyłki, aby przyspieszyć realizację transakcji. Wydajnościowe i analityczne pliki cookie są stosowane, aby poprawić wygodę korzystania ze strony internetowej. Chcemy również wyświetlać odpowiednie oferty handlowe. W tym celu gromadzimy dane przeglądania, które mogą być powiązane z unikalnym identyfikatorem, co umożliwia nam zrozumienie, w jaki sposób korzystasz z różnych platform firmy adidas, zgodnie z opisem w “Informacjach o polityce prywatności”. Pliki cookie interakcji są wykorzystywane do udostępniania stron w serwisach społecznościowych lub wysyłania opinii. Reklamowe i społecznościowe pliki cookie oraz pliki cookie służące do targetowania służą do zapisywania Twoich preferencji, umożliwiając wyświetlanie odpowiednich reklam poza serwisem adidas. Ponadto społecznościowe pliki cookie mogą być wykorzystywane do śledzenia aktywności użytkownika na serwisach społecznościowych.

 

PO CO UŻYWAMY PLIKÓW COOKIE?

Firma adidas stosuje pliki cookie przede wszystkim w celu zapewnienia satysfakcji użytkowników z wizyt na naszej stronie internetowej, jak również do celów reklamowych podczas przyszłych wizyt na innych stronach internetowych. Poniżej przedstawiamy przegląd bardziej skomplikowanych rodzajów plików cookie, ich stosowanie i przeznaczenie:

 

OBOWIĄZKOWE PLIKI COOKIE

są niezbędne i umożliwiają nawigowanie na witrynie internetowej oraz wyświetlanie pewnych funkcji (np. te pliki cookie zapewniają zapisywanie koszyka w trakcie wszystkich etapów procesu realizacji transakcji). Pliki te są niezbędne do włączania podstawowych funkcji serwisu. Są one przechowywane przez czas trwania sesji.

 

FUNKCJONALNE I ANALITYCZNE PLIKI COOKIE

zapewniają jeszcze większy komfort korzystania ze strony (np. pomagają zapisywać koszyk i o nim przypominają oraz umożliwiają tworzenie listy życzeń). Te pliki cookie umożliwiają analizę korzystania z serwisu, dzięki czemu możemy mierzyć i poprawiać jego wydajność. Pliki te mogą być zapisywane przez nas lub osobę trzecią w naszym imieniu (patrz nasze narzędzie do wyłączania plików cookie) i są przechowywane przez czas trwania sesji.

 

REKLAMOWE I SPOŁECZNOŚCIOWE PLIKI COOKIE

zapamiętują preferencje użytkownika dotyczące produktu i zakupów lub wspomagają w innych sposób działania marketingowe. Te pliki cookie pozwalają nam udostępniać dane (np. preferencje użytkownika) naszym reklamodawcom, co umożliwia wyświetlanie jeszcze lepiej dostosowanych do preferencji użytkownika reklam (czasami są one nazywane “plikami cookie do targetowania”).

Pomagają nam poznać zachowania odwiedzających w odniesieniu do dokonywanych przez nich zakupów. Pozwalają nam udoskonalać naszą stronę internetową tak, by zakupy były jeszcze łatwiejsze i satysfakcjonujące, a także poprawiać jakość treści marketingowych wysyłanych do naszych klientów (czasami są one nazywane “wydajnościowymi plikami cookie”).

Są stosowane, aby umożliwić Ci wyrażanie opinii. Te pliki cookie umożliwiają polubienie treści i polecanie nas w mediach społecznościowych oraz rozmowę na czacie z naszymi konsultantami. Użytkownik może także doradzać naszym innym (potencjalnym) klientom, oceniając i recenzując nasze produkty (pliki te są czasami nazywane “plikami cookie interakcji”).

  

CO JEŚLI NIE LUBIĘ PLIKÓW COOKIE?

Użytkownik może zmienić ustawienia przeglądarki, aby usunąć lub nie dopuszczać do przechowywania niektórych plików cookies na komputerze lub urządzeniu mobilnym bez wyraźnej zgody użytkownika. Informacje na temat zarządzania ustawieniami plików cookie zamieszczono w sekcji “Pomoc”. Dowiedz się, jak to działa w Twojej przeglądarce, klikając tutaj:

 

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies

Mozilla Firefox: http://support.mozilla.com/en-US/kb/Cookies

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042

Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy/

Adobe (pliki cookie flash): http://www.adobe.com/privacy/policies/flash-player.html

Uwaga: aby uzyskać więcej informacji na temat oferowanych przez niektóre z osób trzecich, z którymi pracujemy, możliwości zrezygnowania z uczestnictwa w działaniach targetujących, można odwiedzić następujące strony internetowe: http://www.aboutads.info/choices lub http://www.youronlinechoices.eu/ Należy odwiedzić te witryny internetowe z każdej przeglądarki i urządzenia, które chcesz objąć klauzulą rezygnacji (opt-out) Ponieważ narzędzia do rezygnacji mogą zależeć od plików cookie, w razie usunięcia plików cookie konieczne może okazać się ponownie odwiedzenie tych stron w celu ponownego wprowadzenia ustawień.

 

JAK CZĘSTO MA MIEJSCE AKTUALIZACJA TEGO OŚWIADCZENIA DOTYCZĄCEGO PLIKÓW COOKIE?

Niniejsze oświadczenie dotyczące plików cookie może być okresowo aktualizowane w celu odzwierciedlenia np. zmian w stosowanych przez nas plikach cookie lub z innych przyczyn operacyjnych, prawnych lub regulacyjnych. Należy więc regularnie wracać do tych informacji na temat plików cookie, aby posiadać aktualne informacje o stosowaniu plików cookie i rozwiązań pokrewnych.

W górnej części niniejszego oświadczenia dotyczącego plików cookie widnieje data ostatniej aktualizacji. 

 

GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI?

Pytania dotyczące stosowanych przez nas plików cookie lub innych rozwiązań należy kierować do zespołu ds. prywatności na adres dataprotection@adidas-Group.com