alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomapple-blackapple-whitefacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Dłuższe życie produktów
Szukamy sposobów na przedłużenie żywotności naszych produktów i materiałów. By można było z nich korzystać tak długo, jak to tylko możliwe.
NASZE PODEJŚCIE
Tworzymy równe szanse dla wszystkich poprzez działalność naszych pracowników i otwartość naszej korporacyjnej kultury, za co jesteśmy w pełni odpowiedzialni. Wszystko po to, abyśmy jako drużyna mogli się nadal rozwijać.
Tworzymy programy pilotażowe, które nieustannie poszukują nowych sposobów wydłużenia żywotności produktów i materiałów. By można było z nich korzystać tak długo, jak to tylko możliwe. Aby to osiągnąć, musimy przemyśleć, przeprojektować, naprawić i ponownie wykorzystać tyle, ile tylko możemy. Współpracujemy również z wieloma partnerami, którzy pomagają nam kształtować nasz sposób działania. Z naszej branży i spoza niej. Partnerzy obejmują podmioty polityczne, instytuty badawcze, firmy zajmujące się recyklingiem i sortowaniem, wielkie marki, a także sojusze branżowe. Po zapoznaniu się z wynikami programów pilotażowych wraz z naszymi partnerami szukamy sposobów na włączenie ich do naszych działań. Wciąż analizujemy wnioski z naszych inicjatyw, takich jak Futurecraft.Loop, linii produktów Made To Be Remade, programów wynajmowania i odzyskiwania. Zmiany wymagają czasu. Nie od razu poznamy wszystkie odpowiedzi. Ale wciąż testujemy nowe możliwości i uczymy się na własnych doświadczeniach.
Czasami, aby nadać produktowi nowe życie, wystarczy drobna poprawka. Dlatego wdrożyliśmy usługę naprawy w naszym sklepie Terrex w Monachium, gdzie klienci przynoszą swoje zużyte ubrania, a my je naprawiamy. Stworzone w oparciu o program FUTURECRAFT.LOOP produkty Made To Be Remade to pierwsze artykuły, dla których opracowaliśmy rozwiązanie obejmujące koniec ich cyklu życia. Ubrania i buty mogą być noszone, zwracane, a następnie przerabiane na coś nowego. Made To Be Remade było na to dowodem. Obecnie analizujemy wszystkie wnioski z tej inicjatywy. Jednym z głównych spostrzeżeń była potrzeba współpracy z większą liczbą partnerów na wszystkich etapach łańcucha wartości – od zbiórki po przetwarzanie zużytych produktów.
Jeśli nadal masz zużyty produkt Made to Be Remade, odeślij go do nas, a my damy mu nowe życie. W duchu współpracy jesteśmy również liderami projektu The Textile Recycling Excellence Project, w skrócie T-REX – finansowanego ze środków publicznych projektu badawczego UE, którego celem jest stworzenie planu recyklingu odpadów tekstylnych w Europie. Od 2022 roku jesteśmy również aktywnym członkiem amerykańskiego instytutu Remade. Remade skupia innowatorów z branży, badaczy akademickich, organizacje handlowe i krajowe laboratoria, aby przyspieszyć przejście Stanów Zjednoczonych na gospodarkę o obiegu zamkniętym. To dla nas kolejna okazja do współpracy z jeszcze większą liczbą partnerów z różnych branż.
INSTRUKCJE DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI
Jak dbać o ubrania?
Jak dbać o buty?