alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
  • BUTY
  • DLA MĘŻCZYZN
  • DLA KOBIET
  • DLA DZIECI
  • NOWOŚĆ
  • SPORT
  • OUTLET

FOOTBALL COLLECTIVE X COMMON GOAL

Jesteśmy jedną drużyną, która zmienia świat na lepsze.

adidas football collective x Common Goal

PRACA NA RZECZ BARDZIEJ ZINTEGROWANEGO SPOŁECZEŃSTWA

adidas, łącząc siły Common Goa, zobowiązując się do przekazywania 1% ze światowej sprzedaży netto produktów piłkarskich do 2023 roku. W ten sposób zwiększa swoje zaangażowanie w rozpowszechnianie otwartego dla wszystkich sportu na całym świecie.
adidas football collective x Common Goal

WSPÓLNIE TWORZYMY LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ

Common Goal, podobnie jak adidas, chce dzięki piłce nożnej zwalczać nierówności, wykluczenia i uprzedzenia takie jak rasizm, nierówność płci czy bezrobocie wśród młodych ludzi. Do Common Goal należą m.in. tacy wielcy piłkarze adidas jak Serge Gnabry i Paulo Dybala, którzy przekazują 1% swoich dochodów na rzecz organizacji. Pieniądze są przeznaczone zaufanym podmiotom, które pracują z młodymi, w różny sposób doświadczonymi przez los młodymi ludźmi z całego świata.
adidas football collective x Common Goal

KUPUJ PRODUKTY PIŁKARSKIE I PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS

Pomóż nam tworzyć lepszy świat. 1% ze sprzedaży netto produktów piłkarskich do 2023 roku będziemy przekazywać na rzecz Common Goal.

MŁODZI LUDZIE SĄ PRZYSZŁOŚCIĄ ŚWIATA

Piłka nożna jest uniwersalnym narzędziem służącym do realizacji szczytnych celów – od integracji uchodźców w Niemczech po budowanie pokoju w Kolumbii. Boisko piłkarskie jest otwarte dla każdego, bez wyjątków. Tu liczy się tolerancja i szacunek. Poza boiskiem można angażować młodych ludzi w różne programy rozwoju społecznego.

„Tu, w adidas, postawiliśmy sobie za cel zmienianie świata poprzez piłkę. Jednak nie jesteśmy w stanie robić tego sami, dlatego współpracujemy z osobami i organizacjami, które mają podobny cel, jak na przykład Common Goal.”

Gonzalo Calvo, Director Communities & Culture, adidas

Common Goal łączy swoje fundusze i inicjatywy z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ; w ten sposób zapewnia wsparcie najbardziej wrażliwym i potrzebującym szybkiej reakcji problemom. 193 kraje, tysiące organizacji non-profit, miliony młodych ludzi – wspólnie wybrali 17 różnych celów, aby pracować nad lepszą, wspierającą zrównoważony rozwój i równość przyszłością świata do 2030 roku.
adidas football collective x Common Goal

SIŁA ZMIAN

Współpraca adidas Football Collective z Common Goal napawa nas nadzieją i wierzymy, że razem uda nam się osiągnąć naprawdę wielkie rzeczy, kreując pokojowe społeczności, nie wykluczające nikogo. Ty też razem z nami możesz walczyć o integrację, wypowiadać się głośno przeciwko rasizmowi i uprzedzeniom.
adidas football collective x Common Goal

WŁAŚCIWY PARTNER

Common Goal działa w ponad 90 krajach, reprezentując setki organizacji i wspierając inicjatywy zmieniające życie. Współpracując z Menstrual Hygiene Management, Common Goal umożliwił milionom dziewcząt w Indiach, Demokratycznej Republice Konga, Ugandzie i Republice Południowej Afryki dostęp do edukacji dotyczącej menstruacji. Bierze również udział w zwalczaniu systemowego rasizmu w profesjonalnej i amatorskiej piłce nożnej, wspierając antyrasistowski projekt The Anti-Racist Project.

„Ta współpraca z adidas oznacza zmianę w świecie piłkarskim. Postanowiliśmy podjąć wspólne zobowiązanie, aby udowodnić wyjątkową moc piłki nożnej i tworzyć lepszy świat, przyjazny każdemu. Alternatywą jest siedzenie z założonymi rękami, ale nie o to chodzi w adidas, nie o to chodzi w Common Goal.”

Jürgen Griesbeck, założyciel Common Goal

WIĘCEJ OD ADIDAS FOOTBALL COLLECTIVE

Dzięki piłce nożnej widzimy nowe możliwości.