Icons/Social/GoogleCreated with Sketch.
adidas

dresy adidas • adidas tracksuits

990 produktów

4 WSKAZÓWKI NA DZIEŃ ZAWODÓW

Przygotowanie stanowi nieodzowną część zawodów i to od niego może zależeć różnica między zwykłym zwycięstwem a rekordem osobistym. Przeczytaj nasze rady na dzień zawodów, a pomogą Ci w przekuć ciężki trening w wygrany wyścig.
Węglowodany to podstawa
Wynik porannych wyścigów zależy w głównej mierze od zrównoważonego śniadania. Tak więc zadbaj o to, by znalazły się w nim węglowodany, proteiny oraz potas i nie zapominaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Bajgle i masło orzechowe, ewentualnie jajka, grzanki i banan to świetnie skomponowany posiłek, który doda Ci energii w tym ważnym dniu. Należy unikać białego cukru, ponieważ może on przyczyniać się do zwiększonego stresu oraz zmęczenia, co będzie miało negatywny wpływ na Twoją wydajność. Postaw na wodę – zadbaj o nawodnienie na godzinę przed oraz pomiędzy wyścigami. Jeżeli bierzesz udział w kilku konkurencjach, do kieszeni spodni dresowych włóż baton proteinowy, który podtrzyma poziom energii w organizmie.
Dokładnie obserwuj swoje ciało
Czy odczuwasz ból w kolanie? Co powoduje dyskomfort? Zwróć szczególną uwagę na bardziej wrażliwe obszary ciała i wydłuż rozgrzewkę o 20 minut. Dodatkowe rozciągnięcie może zmniejszyć stres i pomoże uniknąć kontuzji. Nie spiesz się ze zdejmowaniem warstwy wierzchniej. Podczas rozgrzewki noś dres jak najdłużej, ponieważ dzięki temu mięśnie nie wychłodzą się zbyt szybko i będą gotowe do działania, kiedy założysz kolce.
Przejmij pełną kontrolę nad swoimi myślami
To może być najtrudniejsze w tym wyścigu, ale spróbuj się zrelaksować i wzbudzić w sobie pewność siebie. Przesłuchaj kilka piosenek, które na moment pozwolą Ci się wyłączyć. Przygotuj własny rytuał, który powtórzysz przed wyścigiem, tak jak robią to najlepsi olimpijczycy. Coś w stylu „Dam radę” lub „Wszystko mam przećwiczone. Nic mnie nie powstrzyma. Mam w sobie siłę. Mogę to zrobić” wprowadzi Twój umysł w pozytywny stan, który wyeliminuje negatywne myśli.
Chwila przerwy – szybka przekąska i czas na powtórkę.
Upewnij się, że masz dres w pobliżu. Jeśli pomiędzy konkurencjami wystąpi ponad godzinna przerwa, wyjmij batonik proteinowy z kieszeni spodni i wrzuć coś na ząb. Przerwa dłuższa niż jedna godzina sprawi, że ciało zacznie się ochładzać i uwalniać zmagazynowaną energię. Powtórz pełną lub skróconą rozgrzewkę w dresie, aby mięśnie nadal były gotowe do wyścigu.