alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
/ czerwiec 2021

LE MONDE FC

Klub Le Monde FC ma jasną wizję – piłka nożna może zmieniać życie dzieci i pomagać im budować lepszą przyszłość. Jest to widoczne w dewizie drużyny: „Piłka nożna to sposób na zostanie najlepszą wersję siebie”. Dawanie młodym ludziom możliwości uprawiania futbolu jako punktu wyjścia do zmiany życia na lepsze leży u podstaw działań Le Monde.

fw20-afc-LeMondeFC-article01-body-02

Na obszarze metropolii Paryża, gdzie 40% osób jest narażonych na ryzyko wykluczenia, zapewnienie młodym ludziom bezpiecznej drogi wyjścia z sytuacji, w której dorastają, jest szczególnie ważne. Le Monde zapewnia dzieciom w wieku od 11 do 15 lat narzędzia, które pozwolą im stawić czoła dorosłemu życiu i osiągnąć sukces.

Celem jest połączenie piłki nożnej z integracją społeczną i pomoc coraz większej liczbie dzieci w wejściu w dorosłość, będąc najlepszą wersją siebie. Le Monde dosłownie oznacza „świat” i obecnie jest całym światem dla setek paryskich dzieciaków.

fw20-afc-LeMondeFC-article01-body-03

Klub daje dzieciom możliwość wykorzystania piłki nożnej jako sposobu na zapewnienie sobie lepszego życia. Celem jest wykształcenie odpowiednich postaw, odporności na problemy i solidarności z innymi oraz skłonienie do rozwijania umiejętności poza boiskiem, które pozwolą im odnieść sukces. Trenerzy z Le Monde robią, co w ich mocy, aby nauczane przez nich umiejętności pozostały z dziećmi przez całe życie, więc regularnie kontaktują się z ich rodzinami i nauczycielami, aby mieć pewność, że nie zeszli ze ścieżki, którą utorował przed nimi klub.

Dzięki pomocy adidas Le Monde stara się ograniczyć ryzyko wykluczenia i pomóc większej liczbie dzieci w ukończeniu szkoły, oferując dwie darmowe sesje treningowe tygodniowo, pomagając dzieciom w odrabianiu prac domowych i pokazując im możliwości rozwoju. Celem jest połączenie piłki nożnej z integracją społeczną i pomoc coraz większej liczbie dzieci w wejściu w dorosłość, będąc najlepszą wersją siebie. Le Monde dosłownie oznacza „świat” i obecnie jest całym światem dla setek paryskich dzieciaków.

Zobacz więcej historii od adidas Football Collective.

fw20-afc-LeMondeFC-article01-body-04
/ czerwiec 2021