alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
/ czerwiec 2021

CACAHUÈTES SLUTS

Misja Cacahuètes Sluts jest równie śmiała, jak ich nazwa i zestaw. Istnieją po to, by przełamywać bariery i umożliwić kobietom kreatywne i swobodne wyrażanie siebie na boisku i poza nim. Wykorzystują sztukę i kulturę piłki nożnej, aby gromadzić różne grupy ludzi na turniejach oraz wystawach, które organizują. Ta paryska drużyna, tworzona przez pasjonatki sportu, jest gotowa na to, by utorować drogę przyszłym pokoleniom piłkarek.

fw21-afc-cacahuetes-sluts-article01-body-01

Bycie piłkarką może być trudne. Wysoki poziom dyskryminacji w niektórych kręgach sprawia, że jest to jeszcze trudniejsze.

Ta paryska drużyna, tworzona przez pasjonatki sportu, jest gotowa na to, by utorować drogę przyszłym pokoleniom piłkarek.

fw21-afc-cacahuetes-sluts-article01-body-02

Dlatego w 2012 roku liderka grupy – Fati Rouina – założyła Cacahuètes Sluts, aby inspirować inne dziewczyny do gry w piłkę nożną i walki o równość. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Od tego momentu grupa dąży do swojego celu, dając setkom paryskich kobiet możliwość dumnego wyrażania siebie z piłką przy nodze.

Zobacz więcej historii od adidas Football Collective.

fw21-afc-cacahuetes-sluts-article01-body-03
/ czerwiec 2021