alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
/ czerwiec 2021

England Amputee Football Association

Od czasu powstania w 1990 roku organizacja England Amputee Football Association ułatwia możliwość cieszenia się piłką nożną osobom z niepełnosprawnościami kończyn. adidas i EAFA wspólnie pracują nad przełamaniem barier, z jakimi borykają się piłkarze po amputacji, wspierając lokalne kluby, zwiększając świadomość na temat sportu i ostatecznie zmieniając oblicze piłki nożnej.

adidas i EAFA wspólnie pracują nad przełamaniem barier, z jakimi borykają się piłkarze po amputacji, wspierając lokalne kluby, zwiększając świadomość na temat sportu i ostatecznie zmieniając oblicze piłki nożnej.

Największym wyzwaniem jest zachęcenie osób po amputacji do spróbowania swoich sił na boisku. Brak dostępu do informacji, środków finansowych, a nawet brak klubów, w których można grać, to istotne bariery, które uniemożliwiają zaangażowanie wielu osób.

fw20-afc-EAFA-body-04

Największym wyzwaniem jest zachęcenie osób po amputacji do spróbowania swoich sił na boisku.

Jednak EAFA ma wiele pomysłów na to, jak rozwiązać ten i inne problemy. Po pierwsze, wspierają i zakładają kluby piłkarskie z myślą o osobach po amputacji. Prowadzą też mecze, w których można zagrać bez zapowiedzi czy zapisów, aby każdy miał dostęp do gry i rywalizacji. Oprócz tego nawiązują bezpośredni kontakt z nowymi zawodnikami w każdym wieku i pomagają im znaleźć lokalne kluby najlepiej dopasowane do ich poziomu i umiejętności.

fw20-afc-EAFA-article01-body-01

Ale celem nie jest tylko wprowadzanie zmian na poziomie lokalnym. adidas i EAFA pracują również nad zapewnieniem większego finansowania i szkoleń dla reprezentacji Anglii osób po amputacji, aby pomóc jej osiągać sukcesy na arenie międzynarodowej.

Współpraca adidas i EAFA ma na celu zapewnienie, że nowa generacja piłkarzy po amputacji będzie miała ułatwioną ścieżkę do tego, by cieszyć się futbolem, co na stałe wprowadzi nową jakość do piłki nożnej. Odwiedź stronę theeafa.co.uk, aby zobaczyć, jak EAFA zmienia oblicze piłki nożnej.

Zobacz więcej historii od adidas Football Collective.

/ czerwiec 2021