alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
/ czerwiec 2021

Stonewall FC

Stonewall FC to coś więcej niż drużyna piłkarska. Przez ostatnie 30 lat klub stanowi jeden z najbardziej dobitnych głosów w walce o równość społeczności LGBT+ – zarówno na boisku, jak i poza nim. Organizacja dba o to, by piłka nożna była bezpieczna i otwarta dla wszystkich, którzy chcą się nią cieszyć.

fw20-afc-STONEWALL-FC-article01-body-01

Niestety dyskryminacja w świecie piłki nożnej jest faktem, ale działania Stonewall FC mają na celu sprawienie, aby ta piękna gra stała się bardziej otwarta i przyjazna dla wszystkich, a w szczególności członków społeczności LGBT+. Organizacja posiada obecnie trzy drużyny w centrum Londynu i zapewnia dwa rodzaje cotygodniowych treningów piłkarskich, które są otwarte dla wszystkich (jedna z nich jest najwyżej ocenianym klubem LGBT+ w brytyjskiej piłce nożnej). Można więc śmiało powiedzieć, że działania Stonewall FC sprawiają, że nasz ukochany sport staje się jeszcze lepszy.

Działania Stonewall FC mają na celu sprawienie, aby ta piękna gra stała się bardziej otwarta i przyjazna dla wszystkich, a w szczególności członków społeczności LGBT+.

fw20-afc-STONEWALL-FC-article01-body-02

Od czasu rozpoczęcia współpracy z adidas, klub Stonewall FC przeniósł się na nowy stadion, co oznacza, że będzie bardziej dostępny dla społeczności LGBT+ Hackney, Stratford i Soho, tworząc przestrzeń wolną od dyskryminacji i bezpieczne środowisko dla każdego, kto chce grać w piłkę nożną lub kibicować.

Ale celem nie jest tylko wspieranie tych społeczności – dzięki współpracy z adidas klub będzie dążyć do zdobycia jeszcze większej popularności oraz zrekrutowania nowych zawodników i kibiców, aby zbudować potężną społeczność, w której nie ma miejsca na dyskryminację. Partnerstwo z adidas umożliwi również Stonewall FC poszerzenie oferty. Klub pragnie stworzyć zespół dla kobiet i osób niebinarnych, który pozwoli jeszcze lepiej wspierać dostęp do tego wspaniałego sportu wśród osób ze społeczności LGBT+ Zobacz, jak to robią na stonewallfc.com.

Zobacz więcej historii od adidas Football Collective.

fw20-afc-STONEWALL-FC-article01-body-03
/ czerwiec 2021