alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
/ sierpień 2021

ROMANCE FC

Celem Romance FC jest zmiana kultury otaczającej piłkę nożną. To ambitna misja, ale przez ostatnie 6 lat organizacja budowała silną społeczność kobiet i sportowców niebinarnych, aby wykorzystać potencjał futbolu do tworzenia dla nich nowych możliwości zarówno na boisku, jak i poza nim.

fw20-afc-romancefc-article01-body-01

Piłka nożna jest jednym z najbardziej popularnych i dostępnych sportów na świecie – wymaga jedynie piłki. Mimo to wiele kobiet doświadcza wykluczenia, a często nawet zniechęca się je do gry. Romance FC pragnie sprawić, by piłka nożna stała się bardziej otwarta oraz zbudować bezpieczne społeczności, w których wspólne zainteresowania i różne perspektywy mogą pomóc w transformacji gry u jej podstaw.

W każdą niedzielę i środę zawodnicy, którzy tworzą drużynę Romance FC, spotykają się, aby ćwiczyć i wspólnie spędzać czas. Na początku było to zaledwie kilka osób, ale liczba ta wzrosła do 80 klubowiczów. Niektórzy są bardziej aktywni, inni kibicują z trybun – ale wszyscy są mile widziani.

Organizacja chce, aby Londyn stał się najbardziej tętniącą życiem społecznością kobiecej piłki nożnej i stworzyła platformę dla słabo reprezentowanych grup, aby rzucić wyzwanie przestarzałemu status quo w piłce nożnej.

fw20-afc-romancefc-article01-body-02

Romance FC ma jednak jeszcze większe ambicje. Wraz z adidas organizacja chce, aby Londyn stał się najbardziej tętniącą życiem społecznością kobiecej piłki nożnej i stworzyła platformę dla słabo reprezentowanych grup, aby rzucić wyzwanie przestarzałemu status quo w piłce nożnej. Romance FC pokazuje, że każdy może znaleźć społeczność i przynależność dzięki grze w piłkę nożną. Czyż to nie wspaniałe? Dowiedz się więcej na stronie romancefc.com.

Zobacz więcej historii od adidas Football Collective.

/ sierpień 2021