alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
/ czerwiec 2021

GOALS 4 GIRLS

Goals 4 Girls to program rozwoju osobistego, mający na celu osiąganie dobrego samopoczucia – zarówno fizycznego, jak i psychicznego – poprzez futbol.

fw20-afc-Goals4Girls-article01-body-01

Program narodził się z potrzeby wyrównania szans dziewcząt i młodych kobiet poprzez promowanie przywództwa kobiet w dziedzinach obejmujących edukację, sport i zatrudnienie. aFC i Goals 4 Girls mają na celu zburzenie społecznych, emocjonalnych i fizycznych barier, z jakimi borykają się młode kobiety, zwłaszcza z uboższych społeczności.

Zarządzana przez kobiety drużyna realizuje programy – zaprojektowane przez dziewczyny, dla dziewczyn – przełamujące społeczne i osobiste przeciwności utrudniające osiągnięcie sukcesu w edukacji czy sporcie.

fw20-afc-Goals4Girls-article01-body-02

Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się kobiety w sporcie, a w szczególności w piłce nożnej, jest brak reprezentacji, zwłaszcza w przypadku osób ze społeczności czarnoskórych i azjatyckich. Czarnoskóre piłkarki stanowią zaledwie 10-15% zawodniczek w lidze Barclays WSL.

fw20-afc-Goals4Girls-article01-body-03

Celem organizacji Goals 4 Girls jest wyrównanie szans dziewczyn i młodych kobiet. Zarządzana przez kobiety drużyna realizuje programy – przygotowane przez dziewczyny dla dziewczyn – przełamujące społeczne i osobiste przeciwności utrudniające sukces w edukacji i sporcie. Goals 4 Girls zapewnia wiele efektywnych rozwiązań, aby wypełnić podjętą misję. Dotychczas organizacja zapewniła już programy rozwoju oparte na piłce nożnej już ponad 1600 dziewczynom. Programy mentorskie skupiają się na osiąganiu dobrostanu i rozwoju kariery, dając dziewczynom między innymi możliwość zdobywania umiejętności i kwalifikacji trenerskich.

W ramach 5-letniej strategii Goals 4 Girls pragnie zapewnić lepsze możliwości awansu społecznego i ekonomicznego tysiącom dziewczyn, dać im odpowiednią platformę oraz pomóc w zainspirowaniu nowego pokolenia sportowców.

Zobacz więcej historii od adidas Football Collective.

/ czerwiec 2021