alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
/ marzec 2020

SKATEISM: TEAM DLA TYCH, KTÓRZY TEAMU NIE MAJĄ

Skateism każdym kickflipem stara się zapewniać, że w świecie skateboardingu nikt nie czuje się wykluczony. Platforma stworzona przez autsajderów zaprasza wszystkich, którzy szukają miejsca dla siebie.

ŻADNYCH TESTÓW I SPRAWDZIANÓW

W tej drużynie zawsze jest miejsce dla nowych; nieważne, kim są, co robią, jakie są ich preferencje czy umiejętności. Misją Skateism jest przyciągnięcie na stronę skateboardingu tych, którzy nie znaleźli jeszcze swojego miejsca. Zapraszają 'zagubionych, wystraszonych, dziwnych i wspaniałych'. Każdego! „Skateism to magazyn i platforma, które koncentrują się na szeroko pojętym skateboardingu.” – mówi Holden Vetro. „Poruszamy różne wątki, a także zagadnienia światopoglądowe i ideologiczne, często takie, o których mówi się dość rzadko.”

Tu chodzi o skateboarding. Chcemy, by nowe głosy, problemy i nowe pomysły były usłyszane. – Holden Vetro

originals-ss20-superstar-drop2-curated-story-blog-secondary-2-all


EKIPA NOWEGO RODZAJU

Skateism doskonale pasuje do drużyny Superstar. Dlaczego? Platforma i magazyn zostały założone w 2012 roku i były pierwszym przedsięwzięciem, które oprócz skateboardingu poruszało mnóstwo tematów, pozornie nie związanych ze sportem, ale związanych z życiem tych, którzy sport uprawiają. Wiele spośród tych tematów, jak na przykład sportowe środowisko queer, było często pomijane. „Myślę, że skateboarding, który zdominowany jest przez heteroseksualnych mężczyzn, może być odbierany jako sport, do którego inni mają bardzo ograniczony dostęp.” – mówi Holden. „Nasza platforma nie jest zamkniętą grupą, ale stara się zapraszać tych, którym brakuje reprezentacji w świecie skejterów; z nami nie trzeba się niczego obawiać, jesteśmy otwarci dla wszystkich.”

Skateism łamie stereotypy i wierzy w to, że w drużynie siła, że razem można więcej, lepiej, bardziej szczerze. „Nie interesuje nas twoja płeć ani twoje preferencje.” – mówi Tom Boyaval. Skateism ma ogromny wpływ na życie nie tylko jego założycieli; pozytywne wibracje daje się odczuć w wielu miejscach. „Jeśli czujesz się autsajderem, trudno ci znaleźć miejsce, w którym czujesz się swobodnie. Skateism jest właśnie takim miejscem dla wszystkich.” – mówi Alexandre Gaulmin. „Nam udało się. Tu jest bezpiecznie, tu wiesz, że możesz zaufać innym, że masz z kim pogadać, że są ludzie, którzy cię wspierają.”

Jesteśmy głównie dla tych, którzy swoją osobowością nie wpisują się w tradycyjny obraz świata skateboardingu. Jesteśmy po to, by każdy mógł swobodnie czuć się sobą. --Noemie Sebayashi

originals-ss20-superstar-drop2-curated-story-blog-secondary-3-all


WSPÓLNOTA, NIE WSPÓŁZAWODNICTWO

Skateism doskonale wpisuje się w filozofię Superstar, w której sport jest zmianą zespołową. „Nam nie chodzi o współzawodnictwo. Nam chodzi o bycie razem, bycie w grupie, dzielenie się swoimi pomysłami i problemami, bycie widocznym w parkach skejtowych.” – mówi Alexandre. „To bardzo ważne, by wiedzieć, że jest ktoś, kto cię rozumie i wspiera w każdych okolicznościach – gdy zaczynasz przygodę ze skateboardingiem lub nie nabyłeś jeszcze żadnych umiejętności.” – dodaje Clara Pacotte.

W parkach skejtowych pojawia się nowa generacja, a założyciele Skateism mają nadzieję, że zostanie tu ona na dłużej. „Jeśli nie potrafisz jeździć na desce, to jesteś najodważniejszą osobą w parku. Bo próbujesz... Tu wszyscy trzymają za ciebie kciuki, starają się pomóc, podpowiedzieć...” – dorzuca Noemie Sebayashi. „Czasami wydaje ci się, że po prostu nie pasujesz. Ale to nie jest tak. My pokażemy ci, że jesteś wśród przyjaciół, jesteś akceptowany. I to jest dobre, pozytywne.” – dodaje Alexandre.

DEMOKRATYZACJA SKATEBOARDINGU

Niekonwencjonalne podejście jest podejściem jak najbardziej właściwym. Skateism to autentyczność. Skateism zachęca do bycia sobą. „Nie musimy być autsajderami, bo nimi nie jesteśmy.” – mówi Alexandre. A jego drużyna jest tego najlepszym dowodem.

/ marzec 2020