alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Training / wrzesień 2019

NING ZETAO: ODWAŻ SIĘ WIERZYĆ

Kto wygrywa? Tylko najodważniejsi, jak mówi Ning Zetao, multimedalista igrzysk azjatyckich w pływaniu, specjalizujący się w stylu dowolnym.

Jeden z sześciu kreatorów, którzy biorą udział w kampanii VRCT, Ning wybrał słowo BRAVE, odwaga. Aby dowiedzieć się, dlaczego „odwaga”, spotykamy się z Ningiem na miejskim basenie w Szanghaju, podobnym do tego, na którym rozpoczynała się jego przygoda z pływaniem.

Na początek – ciekawostka: jako dziecko Ning panicznie bał się wody! W ramach terapii rodzice zabierali go na miejski basen, gdzie jego talent został wkrótce zauważony. Gdy miał 14 lat, przyjęto go do profesjonalnego klubu pływackiego. Gdy miał 22 lata i ponad 190 cm wzrostu, zdobył tytuł mistrza świata na 100 metrów stylem dowolnym i stał się ulubieńcem mediów społecznościowych.

VRCT-SP_NING-02-IMG-O

Historia o chłopczyku, który boi się wody, brzmi trochę jak bajka. Nawet jeśli mało w niej prawdy, to nam i tak się podoba. Bo ilustruje, jaki Ning naprawdę jest: odważny – chociaż bał się wody, to i tak do niej wskoczył. Ning mówi: „Wybrałem słowo BRAVE, odwaga. Bo dla mnie odwaga to bycie sobą bez żadnych ograniczeń. Odwaga cię wzmacnia.

VRCT-SP_NING-03-IMG-O

Czasami uszczęśliwia i pozytywnie nastraja. Dodaje ci energii, by stać się bardziej wytrwałym”.

Sportowcy muszą być odważni. Im jesteś lepszy, tym większe są oczekiwania w stosunku do twojej osoby. Wszyscy cię obserwują, a wewnątrz ciebie górę bierze najbardziej surowy trener, który siedzi w twojej głowie. To nie wszystko, bo jest jeszcze ryzyko różnych kontuzji. „Sportowiec nie tylko musi pokonywać wewnętrzne i zewnętrzne bariery, ale musi myśleć o możliwych urazach i presji środowiska”.

Odwaga popłaca, Ning podaje przykład z własnego życia: „Podczas mistrzostw kraju w 2017 roku tuż przed samym finałem na 50 metrów dowolnym dostałem gorączki. Nie wycofałem się. Popłynąłem i wygrałem”.

Odwaga cię wzmacnia. Czasami uszczęśliwia i pozytywnie nastraja. Dodaje ci energii, by stać się bardziej wytrwałym.

Ning mówi: „Wybrałem słowo BRAVE, odwaga. Bo dla mnie odwaga to bycie sobą bez żadnych ograniczeń. Odwaga cię wzmacnia. Czasami uszczęśliwia i pozytywnie nastraja. Dodaje ci energii, stajesz się bardziej wytrwały”.

Sportowcy muszą być odważni. Im jesteś lepszy, tym większe są oczekiwania w stosunku do twojej osoby. Wszyscy cię obserwują, a wewnątrz ciebie górę bierze najbardziej surowy trener, który siedzi w twojej głowie. To nie wszystko, bo jest jeszcze ryzyko różnych kontuzji. „Sportowiec nie tylko musi pokonywać wewnętrzne i zewnętrzne bariery, ale musi myśleć o możliwych urazach i presji środowiska.

VRCT-SP_NING-04-IMG-O

Odwaga popłaca, Ning podaje przykład z własnego życia: „Podczas mistrzostw kraju w 2017 roku tuż przed samym finałem na 50 metrów dowolnym dostałem gorączki. Nie wycofałem się. Popłynąłem i wygrałem”.

VRCT-SP_NING-05-IMG-O

Jeśli chodzi o odwagę, to najbardziej niewdzięczne jest to, że nie widać efektów w trakcie przygotowań; trzeba czekać aż do chwili, gdy cel zostanie zrealizowany. Ale kiedy osiągnie się sukces... Ningowi brakuje słów, by opisać to uczucie. I dodaje: „Kiedy poprawiam swój rekord życiowy po wielu żmudnych miesiącach treningów, to dociera do mnie, czym jest odwaga i bycie wiernym samemu sobie. Trudno to opisać. Ale na pewno otwierają się przede mną całkiem nowe perspektywy",

VRCT-SP_NING-06-IMG-O

Ale trzeba też powiedzieć o tej drugiej stronie medalu. O porażkach. Powiedzmy sobie uczciwie: jest ich więcej niż sukcesów. A w świecie, w którym wszystko jest dostępne i trudno cokolwiek ukryć, przejmujemy się tym, co inni będą myśleć, gdy nam się nie uda. Ning uważa, że odwaga i poświęcenie idą ze sobą w parze: „Czasami szczegóły przesłaniają istotę rzeczy, ale nie można pozwolić sobie na brak konsekwencji. Jestem dumny, że wybrałem to słowo, BRAVE, odwaga, bo dzięki niej mogę koncentrować się na tym, co ważne, i lepiej rozumiem siebie. Postaraj się zrozumieć siebie i okazuj sobie szacunek”.

Ning mówi, że odwaga daje mu więcej niż złote medale zdobywane na kolejnych zawodach. I dodaje: „Odwaga inspiruje cię do wyjścia poza strefę komfortu, do stawienia czoła rzeczom niemożliwym. Odwaga jest źródłem mojej siły”.

Odwaga inspiruje cię do wyjścia poza strefę komfortu, do stawienia czoła rzeczom niemożliwym.

VRCT-SP_NING-07-IMG-O

Sport był inspiracją dla bluzy VRCT. Zaprojektowaliśmy ją tak, by pomogła wyrazić to, co jest dla nas ważne. Noś ją, jak chcesz. Ze znaczkiem, który mówi za Ciebie. Kogo lub co reprezentujesz?

Training / wrzesień 2019