• DLA MĘŻCZYZN
  • DLA KOBIET
  • DLA DZIECI
  • NOWOŚĆ
  • SPORT
  • KOLEKCJE
  • WYPRZEDAŻ
Twój koszyk jest pusty

adidas by Stella McCartney: Kształtując przyszłość sportu i mody w odpowiedzialny sposób

W sezonie jesień/zima 2019 adidas robi kolejny krok w kierunku ograniczania ilości plastikowych odpadów. Wprowadzamy na rynek dwa innowacyjne produkty w ramach linii adidas by Stella McCartney. 92 miliony ton... Tyle w ciągu roku wyrzuca się niewykorzystanego materiału. adidas by Stella McCartney współpracuje z Evrnu i Bolt Threads, by znaleźć bardziej ekologiczne i odpowiedzialne rozwiązania. Jaki mieliśmy pomysł, przystępując do pracy nad tymi produktami? Stworzyć coś wyjątkowego, co będzie pomagało naszym sportowcom i wspierało ich wysiłek. Ale też coś, co będzie wspierało naszą planetę. Aby zrealizować ten pomysł, adidas skoncentrował się na minimalizowaniu odpadów na trzy sposoby:

asmc-fw19-bolt-evrnu-launch-clp-mh-large-1Ponowne wykorzystanie plastiku

Ponowne wykorzystanie już raz wykorzystanego plastiku to jedno z naszych największych wyzwań. Chcemy w drastyczny sposób zredukować ilość pierwotnego plastiku oraz zmniejszyć emisję CO2, która towarzyszy jego wytwarzaniu. Naszą pierwszą próbą podejścia do tego problemu był w 2015 roku prototyp butów adidas x Parley, stworzony z pochodzącego z recyklingu plastiku zebranego na terenach nadmorskich oraz z nielegalnych sieci rybackich wydobytych z oceanów. W ciągu 4 lat adidas zbudował całe zaplecze, które przyczyniło się do wyprodukowania 11 milionów par butów z wykorzystaniem Parley Ocean Plastic (do końca 2019 roku), a naszym celem do 2024 roku jest całkowite wyeliminowanie pierwotnego plastiku i używanie tylko i wyłącznie poliestru pochodzącego z recyklingu.


Stworzone, by stworzyć od nowa

Stworzone, by stworzyć od nowa: to kolejny krok naszych proekologicznych aktywności, który pozwala nam w kreatywny sposób stworzyć obieg zamknięty plastiku, by produkty nie kończyły na plażach lub wysypiskach śmieci. Takie podejście polega na zamianie używanego już plastiku w masę plastikową, z której powstaną wysokiej jakości stroje i buty sportowe, jak na przykład bluza z kapturem Infinite od adidas by Stella McCartney.


asmc-fw19-bolt-evrnu-launch-clp-mh-landscape

Stworzone, by poddać biodegradacji

Ten pomysł to jedna z naszych największych ambicji: stworzyć taki cykl bioniczny, w którym produkt będzie całkowicie biodegradowalny i w naturalny sposób będzie powracał do ekosystemu. Wykorzystywać materiały naturalne lub wytworzone w laboratoriach, ale na bazie materiałów organicznych. adidas już w przeszłości pokazał, że można tworzyć produkty sportowe z naturalnych materiałów. Takie innowacyjne podejście jest milowym krokiem w kierunku świadomego dbania o środowisko: tylko to, co naturalne, w naturalny sposób może powrócić do natury.


Bluza z kapturem Infinite od adidas by Stella McCartney

Bluza z kapturem Infinite powstała we współpracy z innowacyjną firmą zajmującą się materiałami tekstylnymi, Evrnu. Jest kolejnym krokiem w przyszłość, który udowadnia, że produkt może zostać całkowicie zrecyklingowany, a powstały z niego materiał – wykorzystany na nowo. Bluzę Infinite wykonano w 60% z materiału przygotowanego przez Evru – NuCyclTM, a w 40% z organicznej bawełny odzyskanej z odpadów. I mamy produkt, który w całości można poddać recyklingowi! A to, co z niego otrzymamy, wykorzystać ponownie do stworzenia wysokiej jakości strojów sportowych.


Wyprodukowana z naturalnych materiałów sukienka tenisowa (Tennis Dress) od adidas by Stella McCartney i Bolt Threads

Ta sukienka tenisowa jest efektem współpracy adidas z Bolt Threads, firmą specjalizującą się w inżynierii biochemicznej i zajmującą się ekologicznymi materiałami i włóknami. To prototyp, którego z niczym, co stworzono do tej pory, porównać nie można. Sukienka wykonana jest z mieszanki przędzy celulozowej i Microsilk™. To materiał proteinowy, stworzony z takich składników jak woda, cukier czy drożdże. Czyli w pełni biodegradowalny.


asmc-fw19-bolt-evrnu-launch-clp-mh-large-2Pojawienie się bluzy z kapturem Infinite i sukienki Tennis Dress w kolekcji adidas by Stella McCartney to pierwszy tak duży krok w kierunku bardziej przyjaznej środowisku przyszłości. Postanowiliśmy, że do 2024 roku wszystkie nasze produkty wykonane będą w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu. I że nadal będziemy pracować nad stworzeniem cyklicznego, odnawialnego życia naszych produktów.

Tagi
adidas